תנועות צבאיות מערביות חריגות במזרח התיכון, חלקן דרך ישראל, ערב הודעת הנשיא טראמפ על החלטתו לגבי הסכם הגרעין עם איראן

מיוחד ובלעדי למקורות הצבאיים ובוושינגטון של תיקדבקה: תנועות צבאיות מערביות מתבצעות ב-48 השעות האחרונות במזרח התיכון. נראה כי תנועות אלה קשורות בהחלטתו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ להקדים את ההודעה על החלטתו באם ארצות הברית תצא או תישאר במסגרת ההסכם הגרעיני עם איראן.
הבית הלבן הודיע, כי הנשיא טראמפ ימסור את הודעתו, ביום ג' 8.5, בשעה 21:00 בלילה לפי שעון ישראל.
המקורות של תיקדבקה מעריכים, כי עצם העובדה שלקראת הודעה זו של הנשיא טראמפ, מעבירות ארצות הברית, בריטניה וצרפת, כוחות למזרח התיכון ופורסים אותם בארצות מסביב לסוריה, מעידה על שתי התפתחויות אפשריות:
1. הנשיא טראמפ יודיע כי החליט שארצות הברית תצא מההסכם הגרעיני, אם כי אין וודאות מוחלטת בכך.
2. החלטת הנשיא טראמפ להקדים את הודעתו קשורה למתיחות הצבאית ההולכת וגואה בשעות האחרונות בין ישראל לאיראן וחיזבאללה בסוריה ובלבנון.
המקורות שלנו מוסרים, כי ארצות הברית ריכזה כוחות אוויריים גדולים, ובעיקר של מטוסים ומלט"ים מודיעיניים העוקבים עתה מסביב לשעון אחר כל תנועה צבאית באזורי החוף הסוריים והלבנוניים במזרח הים התיכון.
כמו כן מוסרים המקורות שלנו, כי בריטניה העבירה בשעות האחרונות למזרח התיכון טייסת נוספת של מטוסי קרב מתקדמים מדגם  'טייפון'  Typhoon fighter jets. במקביל, העבירה צרפת לאזור מטוסי מיראז  Mirage 2000 ו'רפאל' Rafale.
חלק ממטוסים אלה עבר לבסיסים שונים במזרח התיכון דרך המרחב האווירי הישראלי.

Print Friendly, PDF & Email

5 תגובות עבור “תנועות צבאיות מערביות חריגות במזרח התיכון, חלקן דרך ישראל, ערב הודעת הנשיא טראמפ על החלטתו לגבי הסכם הגרעין עם איראן

 • מאי 7, 2018 @ 23:10 at 23:10
  Permalink

  שישו ושימחו

 • מאי 8, 2018 @ 1:41 at 1:41
  Permalink

  אני משוכנע שטראמפ יצא מההסכם. וכנראה לאחר מכאן תגובה של אירן
  הכוחות נועדו להרתיע את הרוסים במקרה שהת

 • מאי 8, 2018 @ 1:50 at 1:50
  Permalink

  אני משוכנע שטראמפ יצא מההסכם. וכנראה לאחר מכאן תגובה של אירן
  הכוחות נועדו להרתיע את הרוסים במקרה שיעזו להתערב.
  עקב חיסלו של אסד הקרב ובא.
  לא נותר ברירה בישראל- טהרן תתוקף וכול חיל האוויר שלה יושמד עד המטוס האחרון – אתם יכולים לזכור את שכתבתי כאן, ישראל חוזרת ללבנון בקרוב , לא כי היא רוצה כי פשוט אין ברירה. אנחנו עם כול הצער לקראת נקודת אפס. המשחק כבר החל ליפני המון שנים- כבר חצינו את נוקשת העל חזור. זה המצב. שישראל אומרת בתקשורת שהיא לא רוצה הסלמה זה אומר שאנחנו כבר מוכנים לתקוף בקרוב! לא סביר שאירן תעזוב את סוריה וגם לא סביר שיעצרו את תוכנית הגרעין מה שהיה הוא שיהיה ואין חדש תחת השמש!

 • מאי 8, 2018 @ 11:28 at 11:28
  Permalink

  תמיד שמח בשכונה
  שמח בשכונה
  שמח בשכונה שלנו

 • מאי 8, 2018 @ 17:37 at 17:37
  Permalink

  כלומר מלחמת עולם

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות