תקיפה נרחבת של חיל האוויר על מטרות של גדודי 'אל קודס' האיראניים וצבא סוריה בתגובה על ירי הטילים האיראנים על רמת הגולן

הדרגים המדיניים והצבאיים הישראליים החליטו, ביום ד' לפנות בוקר 20.11, להרים את הכפפה שמשמרות המהפכה האיראניים 'זרקו' לעברם ולהגיב על ירי הטילים האיראניים על רמת הגולן  24 שעות קודם לכן ביום שלישי.

מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו לפנות בוקר עשרות מטרות של 'גדודי אל קודס' האיראניים וצבא סוריה ביניהן, סוללות טילי קרקע-אוויר, מפקדות, מחסני נשק ובסיסים צבאיים.
צה"ל מסר, כי במהלך התקיפה בוצע ירי של טילי קרקע-אוויר סוריים לעבר המטוסים הישראליים על אף אזהרה ברורה שהועברה לדמשק להימנע מירי זה. בעקבות כך הושמדו מספר סוללות הגנה אווירית סוריות.
מקורות צבאיים סוריים מדווחים, כי מטוסי הקרב הישראליים תקפו ב-1:20 לפנות בוקר כאשר הם משגרים טילים לעבר המטרות מהמרחבים האוויריים של רמת הגולן ולבנון.

בעקבות התקיפה פרסם ראש הממשלה בנימין נתניהו את ההודעה הקצרה הבאה: 'הבהרתי שמי שיפגע בנו – אנו נפגע בו. כך עשינו הלילה מול מטרות צבאיות של כוח קודס האיראני ומטרות צבאיות סוריות בסוריה, לאחר שאמש שוגרו משטחה רקטות לעבר ישראל. נמשיך לשמור בתקיפות על ביטחון ישראל'.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה: עימות צבאי יוצא דופן מתפתח בימים האחרונים בין ישראל ואיראן, או ליתר דיוק בין צה"ל ולמשמרות המהפכה האיראניים כאשר בצד הישראלי מנהל אותו הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי, ובצד האיראני הגנרל קאסם סוליימני.
בעוד סוליימני מנסה למשוך את צה"ל אל תוך מלחמת התשה בכמה חזיתות ביניהן, סוריה, לבנון ורצועת עזה, רב אלוף כוכבי מנהל טקטיקה של תקיפת מטרות איראניות וכאלה הקושרות לבעלי בריתם של האיראנים מבלי להיגרר וליפול לפח של מלחמת התשה ארוכה.
בכך מנסה רב אלוף כוכבי לשמור בידי צה"ל את אופציית ההתקפה מול מטרות איראניות, כאשר הם אינם יודעים, או בטוחים מתי המכה הצבאית הבאה הישראלית תפגע בהם.
בשבוע שעבר העימות הישראלי-איראני הזה התרחש מול הג'יהאד האיסלמי ברצועת עזה, השבוע הוא עבר לזירה הסורית.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות