תקלה טכנית, חשפה את האיום בהתקפה ובטרור ביולוגי וגרעיני, מצד העיראקים והפלסטינים.

ביום שלישי 13.8 קרתה תקלה ביטחונית והסברתית שלא הייתה צריכה לקרות. אבל מאחר וקרתה אי אפשר היה לקחת אותה כבר בחזרה מאחר ושמעו אותה עשרות אלפי אם לא מאות אלפי אנשים. בחדשות קול ישראל בשעה 22.00 שודר כי הקבינט הביטחוני שיתכנס ביום ד`,ידון גם באיום הנשק הביולוגי על ישראל. הידיעה ברדיו הוסיפה ואמרה כי הקבינט אמור להחליט אם להתחיל לחסן את כל כוחות הביטחון וצוותי ההצלה בישראל נגד אבעבועות שחורות, כפי שממליץ משרד הבריאות. במילים אחרות להתחיל לחסן את צה"ל.כעבור שעה בחדשות 23.00 שודרה הידיעה הבאה: "בניגוד למה ששידרנו בידיעה קודמת הקבינט יתכנס לדון מחר בחיסון כוחות הביטחון מפני התקפה ביולוגית אלא ידון בנושא הקמת גדר ההפרדה".
לזה קוראים בעברית נקייה, בלגאן. לזה גם קוראים דליפה קשה, שהניסיון להצמיד לה טלאי היה כל כך מגושם עד שהוא הזיק יותר מעצם הידיעה המקורית עצמה. עכשיו קשה למצוא איש במדינה המאמין כי הקבינט עומד לדון בגדר ההפרדה, בגלל הסיבה הפשוטה שאיש אינו מאמין כי אכן גדר כזו קמה. אנשים רואים כי אין כל התקדמות בהקמת הגדר, אולי בגלל המתקפה האמריקנית המתקרבת והתגובה העיראקית הצפויה או אולי בגלל האפשרות של מכת מנע עיראקית מקדימה. במקרה כזה אין צורך בגדר.
אין ספק כי ביום ג` נחשף לציבור מה שממשלת ישראל מנסה להסתיר מהציבור, כי בימים האחרונים, משרד הבריאות ואולי גם גורמים אחרים שעליהם אין אנו יכולים לכתוב כאן ממליצים לפני הממשלה להתחיל לחסן לפחות את הצבא ואת אנשי שירותי ההצלה והרפואה בישראל מפני התקפה ביולוגית, ובייחוד מפני אבעבועות שחורות ואחר כך כמובן את האוכלוסייה האזרחית כולה. כמו כן מבקשים מערכת הבריאות ופיקוד העורף מהממשלה להוסיף לערכות המגן הנמצאות בידי כל אזרח גלולות נגד קרינה גרעינית.
הדבר היחיד המצדיק אולי את רתיעת הממשלה מלפרסם דרישה או מידע כזה היא רצונה למנוע בהלה מיותרת. אבל עכשיו אחרי השידור של הידיעה ברדיו והידיעה המבטלת שבאה אחריה, קשה כבר להחזיר את הסוסים לאורווה שדלתותיה נשארו פתוחות. כל מה שהמקורות הצבאיים של תיקדבקה יכולים לומר ברגעים אלה הוא מה מתרחש אצלהאמריקנים בתחום זה.
הערכת המודיעין האמריקנית אומרת כי סדאם חוסיין וראשי הצבא שלו החליטו בימים האחרונים להתרכז במכות הצבאיות שלהם על הכוחות האמריקנים הצבאיים במזרח התיכון, על צבאות אחרים שישתתפו אתם בלחימה ובפגיעה במטרות אזרחיות במזרח התיכון בשימוש בנשק ביולוגי, כאשר העדיפות הראשונה ניתנת לאנתרקס ולאבעבועות שחורות.רק לאחר הגל הביולוגי יבוא גל גרעיני. ההתקפות העיראקיות יכולות לשאת צורה של התקפות טרור שיבוצעו גם על ידי גורמים אחרים, למשל אנשי אל קעידה, למשל הפלסטינים.
בקרב יחידות הצבא האמריקני, בייחוד אלה הנמצאות כבר המזרח התיכון והמדובר בעשרות אלפי חיילים אמריקנים, ובקרב יחידות אמריקניות הנמצאות בדרכן למזרח התיכון כמו אלה המגיעות בשעות האחרונות לירדן מתנהל עתה מבצע חיסון המוני נגד התקפות ביולוגיות וחיילים מחולקים אמצעי מגן נגד התקפה גרעינית החל מחליפות וכלה בגלולות מיוחדות. בארצות הברית הוחל כבר לפני כחמישה שבועות בחיסוןכ-15 אלף עובדי מערכות הבריאות הציבורית מפני אבעבועות שחורות ועכשיו ניגשים לחיסונם של עוד כחצי מיליון אנשים, רובם אנשי שירותי ההצלה שיופעלו במקרה של התקפת טרור ביולוגי בתוך ארצות הברית עצמה.
קשה להבין מדוע ממשלת ישראל לא מגלה גישה בוגרת כמו הממשלה האמריקנית. הידיעות על חיסון עובדי מערכת הבריאות ושירותי ההצלה לא עורר בהלה המונית בארצות הברית ואין כל סיבה שתעוררנה בהלה כזו כאן. מה שהרתיע ברגע האחרון את הממשלה היו הדיבורים על חיסון אנשי הצבא. כל אחד מבין, שאם מתחיל חיסון אנשי הצבא וכוחות הביטחון, פירוש הדבר כי הטרור הגרעיני, הכימי והביולוגי ואף המלחמה עומדים בפתח.

Print Friendly, PDF & Email