תקרית אש באזור חאן יונס ברצועת עזה בין צה"ל לחמאס. מחבל שחדר לישראל פתח באש וחוסל. 3 חיילי צה"ל פצועים

כמה שעות בלבד לאחר שצה"ל השלים תרגיל שנמשך ארבעה ימים בעוטף עזה, ובו תרגלה אוגדת עזה את תגובתה לפריצתם הפתאומית של קרבות בדרום ישראל, וכמה שעות בלבד לאחר שהרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי אמר לכוחות המתרגלים 'כי השקט השורר ברצועה לא צריך להטעות אותנו ואנחנו מכינים את עצמנו לאפשרות כי המצב הזה ברצועה ישתנה בפתאומיות ובמהירות',  התרחשו ביום ה' 1.8 לפנות בוקר חילופי אש כבדים בין צה"ל לחמאס באזור חאן יונס.

חילופי האש החלו כאשר לוחמי צה"ל בדרום הרצועה הבחינו במחבל החוצה את גדר המערכת ונכנס לשטח ישראל. המחבל פתח באש על כוח צה"ל ומירי נפגעו שלושה חיילי צה"ל. קצין צה"ל נפצע בינוני, ושני חיילים נפצעו קל. בתגובה פתחו טנקים של צה"ל בהפגזה על עמדות החמאס באזור.

לפי דיווחים ממקורות שונים של עדי ראייה ורשתות חברתיות נמסר על כוחות גדולים שצה"ל הפעיל מול מקורות האש של החמאס. בין השאר הופעלו כלי טייס, וספינות של חיל הים השתתפו בהפגזת אזורים בדרום הרצועה.  לידיעות אלה אין אישור.

בעת פרסום הידיעה ( בשעה 04:50 ) התקרית עדיין נמשכת וצה"ל יורה פצצות תאורה באזור.
בעת התקרית הוכרז מצב כוננות באזור עוטף עזה, וכוחות גדולים של צה"ל התפרסו מסביב למספר ישובים באזור במטרה להגן עליהם. כמו כן צה"ל חסם מספר צירי תנועה באזור.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה:  תקרית האש הזו באה לאחר כמה ימים בהם משלחת בכירי החמאס, בראשות סגן מנהיג הארגון סאלח אל-ערורי ביקרה בטהרן ודנה שם עם הצמרת האיראנית, כולל המנהיג העליון של איראן האיטוללה עלי חמנאי, בהגברת אספקת הנשק האיראני לחמאס ובדרכים להבריחו לרצועת עזה.  

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות