תרגיל פתע של ההגנה האזרחית בטהרן. מתורגלות פגיעות רדיואקטיביות והפצצות המוניות. פוטין מזהיר מפני תקיפה אמריקנית על איראן

מערכות ההגנה האזרחיות באיראן פתחו, ביום ה' 20.6, בתרגיל פתע בבירה בטהרן, מפני תקיפות של מטוסים וטילים, שיכללו גם פגיעות בנשק גרעיני. 
התרגיל החל לפתע ללא הודעה מוקדמת, כמה שעות בלבד לאחר שוושינגטון וטהרן הודיעו כי טיל קרקע-אוויר איראני יירט מל"ט של הצי האמריקני מדגם  a U.S. Navy MQ-4C Triton.

בהודעה שנמסרה על ידי סוכנויות הידיעות האיראניות המקומיות נאמר, כי בתרגיל נבדקת ההערכות של מערכות ההגנה האווירית האיראנית מפני מה שהוגדר 'אפשרות של הפצצות המוניות' a possible mass  bombing, 'אירועים של חשיפה לקרינה רדיואקטיבית' radiation exposure events, פינוי קבוצות אוכלוסייה, ונקיטת צעדים מפני פריצת אירועים של 'פאניקה המונית'.
ברחובות הבירה האיראנית נראו חיילים וכלי רכב של יחידות מיוחדות של משמרות המהפכה האיראנים שתפקידן לטפל בפגיעות של חומרים כימיים וקרינה גרעינית.
לא נמסר באיזה אזורים בבירה האיראנית התרגיל נערך וכמה זמן הוא יימשך.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי עצם עריכת תרגיל מסוג כזה בבירה האיראנית כאשר המתיחות הצבאית בין ארצות הברית ואיראן מגיעה לשיאה מצביע על כך כי המשטר החליט לנצל את המצב כדי לגייס מאחוריו את ההמונים ברחוב האיראני ולטעת בהם הרגשה של מצב חירום לאומי בו עליהם להזדהות עם ההנהגה השלטת.  
ברור, כי במצב כזה שום גורם איראני המתנגד למדיניות הזו של ההנהגה לא יעז להביע, או להראות שום סימן של התנגדות למדיניות העימות עם ארצות הברית שמוליך המנהיג האייטוללה על חמנאי.
עוד מציינים המקורות שלנו, כי תרגיל ההתגוננות האזרחית הזה מצביע גם על כך, כי ההנהגה האיראנית מוכנה לא רק להמשיך בעימות עם ארצות הברית, אלא  אף להחריף אותו.

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הזהיר, ביום ה' 20.6 אחה"צ, את ארצות הברית מפני שימוש בכוח צבאי נגד איראן.
נשיא רוסיה אמר: 'פעולה צבאית אמריקנית נגד איראן תהייה ( בעלת תוצאות ) קטסטרופליות עבור האזור, אם לא מעבר לו'  a U.S. military action against Iran would be a catastrophe for the region as a minimum.
לדבריו, התפתחות כזו תגרום 'הסלמה בפעולות האיבה שתהיינה להן תוצאות בלתי צפויות מראש'.
it would trigger an escalation of hostilities with unpredictable results.

 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות