בלעדי לתיקדבקה: טורים של אל קעידה ISIS החלו נעים מתדמור לכיוון ירדן

מיוחד ובלעדי למקורות הצבאיים של תיקדבקה: טורים של כוחות אל קעידה בעיראק ובלבנט ISIS החלו נעים, ביום א' 24.5, ממרכז סוריה לעבר ירדן.  הטורים כוללים טנקים ומשוריינים מתוצרת ארה''ב שנפלו לידי ISIS. אין שום כוח צבאי בתוך סוריה המסוגל לעצור אלה עד שיגיעו לגבול ירדן.
המקורות הצבאיים שלנו מוסרים, כי המטרה שהוטלה על כוחות אלה, היא להשתלט על חלקו המזרחי של גבול סוריה עם ירדן, כולל נקודת מפגש הגבולות בין סוריה, ירדן ועיראק.
כוחות ISIS החלו לנוע לכיוון מטרותיהם בירדן ביום א' בצהרים, כשהם יוצאים מהעיר תדמור  Palmyra במרכז סוריה, אותה כבשו בשבוע שעבר.
הטורים נעים לעבר אזור דיר א-זור במזרח סוריה הנמצא בשליטת ISIS. משם הטורים נערכים להגיע לאזורי הגבול עם ירדן.
המרחק מתדמור לגבול ירדן סוריה הוא לא יותר מאשר 250 ק"מ. ההנחה היא שהכוחות האלה יכולים להגיע כבר ביום ב' או לכל המאוחר ביום ג' 26.4 אל מטרתם. 
נוסף על מעברי הגבול ינסו כוחות ISIS להשתלט על שורה של עיירות ירדניות בצפון-מזרח ירדן ובראשן רוואיישיד Ar Ruwayshid, שם מרוכזים רוב קרוב ל-800,000 פליטים שנמלטו מסוריה.
המקורות של תיקדבקה מציינים, כי רק בהתחלת חודש מאי תגברו הירדנים את אזורי הגבול המערביים עם סוריה, מנקודת המפגש של גבולות ירדן, ישראל וסוריה ועד למעבר הגבול הירדני טאנף Tanaf, מתוך ההערכה כי ISIS ינסה לתקוף את ירדן באזורים אלה. אולם עתה מסתבר כי כוחות ISIS נעים לכיוון האזורים המזרחיים של הגבול בהם אין כיום ריכוזים של צבא ירדן.
עוד מציינים המקורות שלנו, כי בירדן מצויים כיום כ-7,000 חיילי הכוחות המיוחדים האמריקנים, וכוח אווירי אמריקני שנועד להגן על גבולה הצפוני-מערבי של ירדן עם סוריה.  רוב הכוחות האלה מרוכזים בסיסים הצבאיים הירדניים במפראק Mafraq הנמצאת בגזרה המרכזית של גבול ירדן עם סוריה. 
הופעתם של כוחות ISIS על הגבול תעמיד את הנשיא אובמה בפני החלטה, ממנה הוא נמנע עד היום, והיא להפעיל כוחות קרקעיים אמריקנים מול ISIS.
הופעתם של כוחות ISIS על גבול ירדן סוריה, תעלה גם את מפלס המתיחות בעריה המרכזיות של ירדן, שם יש ל-ISIS, תאים חשאיים ותמיכה נרחבת באוכלוסיה האזרחית. התמיכה ב-ISIS, בתוך ירדן חזקה במיוחד בכל אזור דרום ירדן הגובל עם ישראל ועם ערב הסעודית. העיר הירדנית מען Ma’an, נחשבת למרכז התמיכה ב-ISIS בדרום ירדן.    

  

 

Print Friendly, PDF & Email