הרמטכ"ל בני גנץ: גם צבאות אחרים מוכנים לתקוף ביחד עם צה"ל את הגרעין האיראני

לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אהוד ברק, הבינו את גודל הטעות האסטרטגית שהם עשו ביום העצמאות ה-64, בה הם לא רק הפגינו חילוקי דעות לגבי הסכנה הגרעינית האיראנית, אלא אף הביעו ספק באם מנהיגי איראן נערכים לבניית פצצה גרעינית, נשלח הרמטכ''ל רב אלוף בני גנץ לתקן את דבריו ואת המדיניות המוזרה הזו. בראיון מיוחד בלתי שגרתי שהרמטכ''ל גנץ, נתן ביום חמישי אחה''צ 26.4, לסוכנות הידיעות האמריקנית AP, אמר הרמטכ''ל,  'שגם מדינות אחרות  הכינו את הצבאות שלהם לקראת תקיפה אפשרית של מתקני הגרעין האיראניים, ביחד עם צה''ל, במטרה למנוע מאיראן מלהשיג  נשק גרעיני'. ציטוט המקור: …other countries have readied their armed forces for a potential strike against Iran’s nuclear sites to keep Tehran from acquiring atomic weapons.
רב אלוף גנץ לא ציין באיזה מדינות וצבאות מדובר, אולם דבריו, שכפי שציינו מקורות אמריקנים בוושינגטון, נחשבים כאיתות הישראלי החזק ביותר שניתן עד עכשיו, הקובע כי ישראל לא תתקוף בעצמה את מתקני הגרעין האיראנים, אלא שגם צבאות אחרים ישתתפו בתקיפה.
'הכוח הצבאי לתקוף את איראן מוכן' אמר הרמטכ''ל.  'לא רק הכוחות שלנו (צה''ל) מוכנים, אבל גם כוחות אחרים'.
The military force is ready, Gantz said. Not only our forces but other forces as well.
'אנחנו כולנו מקווים שלא יהיה צורך להשתמש בכוח זה' (מול הנשק הגרעיני האיראני), אמר רב אלוף גנץ, 'אבל אנחנו משוכנעים למעלה מכל ספק בקיומו' (של כוח כזה). ציטוט המקור: We all hope that there will be no necessity to use this force, but we are absolutely sure of its existence.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי בדברים אלה, ניסה הרמטכ''ל בני גנץ לתקן את הרושם הקשה שעשו הראיונות  שנתן ביום העצמאות לכלי תקשורת ישראליים, ואשר מהם השתמע כאילו לאיראן אין נשק גרעיני ולא ברור באם היא חותרת להשגתו. כלי תקשרות אמריקנים רבים ציטטו ביום ה' את גנץ כתומך בעמדה כזו.
ביום ד' 225.4, היו המקורות הצבאיים של תיקדבקה  היחידים אשר דיווחו על גודל הטעות האסטרטגית המדינית-הצבאית שישראל מבצעת כאשר היא נמנעת מלהציב עמדה נחושה מול הסכנה של הגרעין האיראני.   

Print Friendly, PDF & Email