'וויקיליקס': נתניהו היה בזמן כהונתו כראש ממשלה מודיע של סוכנות מחקר אמריקנית כאשר הוא רואה את ראשיה כאנשי ה-CIA. לאיראן יש שני ראשי חץ גרעיניים מוכנים לשיגור על טילים כבר מ-2009

אתר 'וויקיליקס' המשיך ביום ה' לפרסם את חומר האי-מיילים של סוכנות המחקר האמריקנית STARTFOR, וביום ה' 28.3, עוסק החומר בקשר שהיה קיים בין ראש הממשלה בנימין נתניהו וסגן נשיא הסוכנות לנושאי מודיעין פרד בארטון Fred Burton.
בחומר טוען בארטון, כי נתניהו היה מקור טוב שלו שדיווח לו בין השנים 2007 ו-2010, כלומר בתקופה שנתניהו כיהן כבר כראש ממשלה, (החל מתחילת 2009).
ארבעה דברים בולטים באי-מיילים של פרד בארטון שמפרסם 'וויקיליקס'.
1. נתניהו המשיך לדווח לבארטון למרות שהוא חשד בו שהוא איש סוכנות הביון האמריקנית ה-CIA, טענה שבארטון עצמו מגדיר אותה 'בוודאי נכונה'  which I may be. באי-מייל אחר מצוטט נתניהו כאשר הוא פונה לבארטון ואומר, 'פרד אתה ידיד טוב של ישראל'. 
2. לפי חליפת האי-מיילים, כבר בנובמבר 2009, היו לאיראן שני ראשי חץ גרעינים מורכבים על טילים מוכנים לשיגור. המברקים מתארים כיצד ארה''ב, איראן, וישראל, פעלו ללא לאות להסתיר עובדה זו, ולהציג את איראן כאילו היא עדיין נמצאת בשלבים התחלתיים של פיתוח הנשק הגרעיני.
3. חוסר האמון המוחלט הדדי בין הנשיא באראק אובמה, ובין ראש הממשלה נתניהו.
באחד  האי-מיילים נכתב  כי נתניהו מאמין לאובמה כמו שהוא האמין ליאסר ערפאת, ולוודיע חדד, ראש החזית העממית לשחרור פלסטין בשנות ה-70.
4. לפי  תוכן חליפת האי-מיילים,  דיווח נתניהו על התפתחויות מדיניות וביטחוניות מרכזיות לפרד בארטון, כנראה מתוך מחשבה כי דבריו יגיעו דרכו אל קהילת המודיעין האמריקנית.
עיון נוסף באי-מיילים מעלה:  כי כבר בנובמבר 2009, שעה שנתניהו כיהן כבר כראש ממשלה, כאשר נודע כי לאיראנים יש שני ראשי חץ גרעיניים המורכבים כבר על טילים, נערכו דיונים מיוחדים במשרד להגנת המולדת האמריקני Department of Homeland Security, וב- FBI, האמריקנים כיצד להבטיח את ביטחונם של כל המוסדות היהודים בארצות הברית שיותקפו על ידי גורמי טרור איראניים, כאשר ישראל תפעל לחסל את ראשי החץ הגרעיניים האלה. 
אי-מייל אחר טוען, כי הצוללות הישראליות נמצאות כבר מול החופים האיראנים, Israeli subs are off Iran's coast, וכי ישראל החליטה  (ב-2009) לתקוף כבר לבדה את איראן, Israel will go it alone. 
המקורות של תיקדבקה מציינים: אין בין כל האי-מיילים האלה אפילו אחד שנשלח ישירות מנתניהו אל פרד ברטון. כל האי-מיילים הם ציטוטים שפרד בארטון מביא בשמו של נתניהו. בצורה כזו יכולה סוכנות המחקר STATFOR להציג ללקוחותיה שיש לה קשרים מעולים כאלה בישראל, כמו ראש הממשלה בנימין נתניהו. השאלה המרכזית היא האם טענה זו היא נכונה, או לא?
משרד ראש הממשלה בינימין נתניהו, לא הגיב עדיין על פרסום זה. 
 

Print Friendly, PDF & Email