16 הנקודות של תכנית המלחמה האיראנית נגד ישראל בסוריה. כיצד איראן מתכננת להפיל את נתניהו עוד לפני הבחירות?

עוד לא עברו 24 שעות מאז שמפקד חיל האוויר של משמרות המהפכה האיראניים הגנרל אמיר עלי חאג'יזאדה  Brigadier General Amir Ali Hajizadeh אמר, ביום שישי 22.2, כי כוחותיו הצליחו להשתלט על מערכות הבקרה, הפיקוד והקשר של מל"טים אמריקנים אשר ביצעו טיסות  מעל סוריה ועיראק, וכבר בשבת 23.2, פרסם היועץ לביטחון לאומי האיראני עלי שחמאני Ali Shamkhani, את 16 הנקודות של תכנית המלחמה האיראנית בסוריה, וחזיתות אחרות של 'חזית ההתנגדות' נגד ישראל.

התכנית האיראנית הזו, כוללת גם איום לתקוף את ישראל בו זמנית בכמה חזיתות במטרה להדיח את ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו ולהפילו מהשלטון.  בכך איראן לא רק מתערבת בבחירות הכלליות בישראל, אלא גם קובעת, כי המטרה להפיל את נתניהו-היא מטרה אסטרטגית של 'ציר ההתנגדות'.

נקודות מרכזיות אחרות בתכנית המלחמה האיראנית הן:

  • איראן, ביחד עם רוסיה וחיזבאללה, הקימה בסוריה מערכת הגנה חדשה.
  • ראשי הצמרות המדיניות, הצבאיות והמודיעיניות הישראליות כבר מודעים לכך. שחמאני לא אומר זאת אולם מדבריו עולה, כי המידע הזה אינו מדווח לתושבי ישראל.
  • בקרוב מאוד אפשר יהיה לראות/ להבחין בשדרוג הזה של מערכות האלה בסוריה. המדובר כפי הנראה בפריסת מערכות טילי נ"מ איראניים מסוג Bavar-373, שהן העתק של מערכות טילי ה-S-300 הרוסיים, בסוריה ואולי גם בלבנון.
    המקורות הצבאיים של תיקדבקה כבר דיווחו על אפשרות זו  ב-11 לפברואר.
  • מדובר גם על הצבת מל"טים איראניים חמושים בסוריה. על כך מרמזים דבריו של מפקד חיל האוויר של משמרות המהפכה הגנרל אמיר עלי חאג'יזאדה.
  • איראן מודעת לתכניות הישראליות לפלוש לסוריה ולעיראק, כדי להילחם במיליציות השיעיות העיראקית, והיא נערכת להגיב על מהלך צבאי ישראלי כזה. ישראל איימה כבר בעבר להעביר את המלחמה לשטח עיראק, באם המליציות האלה תשגרנה טילים איראניים לישראל.
  •  עלי שחמנאי מנסה להפוך את הקערה על פיה ואומר, כי אם נתניהו יזום מתקפה על 'ציר ההתנגדות' בכמה חזיתות-עזה, לבנון, סוריה ועיראק, זה יהיה סופו הפוליטי. אולם מי שנערך ליזום מלחמה כזו היא איראן. כלומר, נמצאה הדרך להפיל את נתניהו!


להלן 16 הנקודות המלאות בדבריו של היועץ לביטחון לאומי האיראני:   
 

1. נוכחות הכוחות האיראנים בסוריה היא 'עקרון בסיסי' של הרפובליקה המוסלמית האיראנית.
2. נישאר בסוריה כל זמן שהמשטר (של הנשיא אסד) ירצה בכך.
3. ההתקפות הישראליות עוזרות לטרוריסטים.
4. המשטר הציוני חצה קווים אדומים כאשר תקף כוחות וציוד אירניים ושל חזית ההתנגדות  כאשר תקף מטרות בסוריה.
5. לכן הגבנו בצורה רצינית, כאשר הישראלים תקפו את בסיס T-4, והנחתנו מכה קשה על הציונים.
6. נקטנו בסידורים/אמצעים We have made arrangements , להגן על הקווים האדומים בתחום של אבדות אנושיות (הרוגים ופצועים איראניים) מפני כל סוג של תוקפנות ופלישה.
איראן הגיבה על ההתקפה הישראלית על T-4 שהתרחשה ב-10 באפריל 2018, בשיגור 32 טילים, חודש לאחר מכן ב-10 במאי 2018, מאזור דרום-מזרח ישראל לעבר מטרות בישראל. כל הטילים או שהתפוצצו בשטח סורי, או שיורטו לפני שהגיעו למטרות שנקבעו להם בישראל.
7.  הצעדים למניעת אבדות  בוצעו בשיתוף פעולה עם  הצבא הסורי ועם קבוצה של בעלי ברית במדינה זו. במילים אחרות, הכוחות הרוסיים וחיזבאללה שיתפו פעולה עם איראן בפרישת רשת ההגנה האיראנית החדשה בסוריה.
8. אנחנו בקרוב נראה התפתחות משמעותית ביותר בתחום שדרוג כוח ההרתעה של ההתנגדות בסוריה. We will soon witness a major upheaval in upgrading the deterrent power of resistance in Syria.


9. אני בטוח שראי המשטר הציוני, ובמיוחד ראשי הצבא והמודיעין הישראליים מודעים כבר היטב להתפתחות זו. I believe that the Zionist regime’s officials, particularly their military and intelligence officials, are well aware of this issue.
10. השיטות לטפל בהתקפות הציוניות על סוריה ועל ציר ההתנגדות בשנת 2019, תהיינה הרבה יותר שונות מהשיטות הקרביות של העבר.  The method for tackling the Zionist regime’s attacks on Syria and the axis of resistance in 2019 will be significantly different from the combat methods in the past.
11.  ישראל איננה רוצה לנהל מלחמה בחזית הצפון, משום שהיא יודעת שהיא חלשה מידי כדי לנהל מלחמה כזו.
12. איראן הכינה (במקרה וכן תפרוץ מלחמה), 'מתכון/סינריו תגובה' בכמה שלבים שינקטו בהתאם להתפתחויות. Iran has considered a “prevention scenario” in several stages according to the developments.
13. אם נתניהו יפעל בו זמנית בכמה חזיתות, הוא יסיים בכך את חייו הפוליטיים המעורערים במשך תקופת הבחירות. אינני חושב כי נתניהו הוא טיפש עד כדי כך. If Netanyahu gets entangled in several fronts simultaneously, he will definitely end his shaky political life in the run-up to the elections. I don’t think that he (Netanyahu) would be such silly.
14. ההתקפות הישראליות נכשלו לעצור את ההישגים של ציר ההתנגדות בסוריה.
15. איראן הצליחה להשיג 90 אחוז ממטרותיה, בעוד שלתקיפות העונשין הישראליות בסוריה לא היו  תוצאות אסטרטגיות וההתנגדות המשיכה להתקדם בביצוע תכניותיה.
16. איראן הצליחה לערער (הטענות) הישראליות על יכולותיה המודיעיניות בסוריה, כאשר ישראל חשבה שהיא תוקפת מאגר טילים בסוריה היא למעשה תקפה אסם שהיה גדוש בשטיחים מקופלים, פעולה שגרמה 'לסקנדל בלתי נשכח' (בצה"ל ) במושגים של פעולה צבאית'.
The Zionist regime once tried to target a missile storage depot in Syria, while it raided a barn of rolled carpets which he said was an “unforgivable scandal” in terms of military operations.

Print Friendly, PDF & Email