אומץ ליבה, מהירות התגובה ודייקנות הקליעה של סמ"ש ש. בת 20, חיסלה את חוליית המחבלים. היו בדרכם למרכז ישראל במטרה לבצע פיגוע ירי המוני

פרטים חדשים על הפיגוע שהתרחש, ביום שישי בבוקר 7.5, ליד הכניסות של בסיס מג"ב ובית המשפט הצבאי בסלאם שליד ג'נין, מצביעים על פעולת נכונה ונועזת של לוחמת משמר הגבול, סמ"ש ש. בת 20.
מהחקירה עולה, כי שלושת המחבלים, שניים מטול כרם, ומחבל נוסף מהכפר שוואיקה ליד טול כרם, היו בדרכם למרכז הארץ. המחבלים ניסו להגיע למרכז הארץ כשהם ונשקם מוחבא בשני אוטובוסים שהובילו ביום ו' שב"חים. כוחות מג"ב שהקימו מחסום פתע עצרו את האוטובוסים על יושביהם והובילו אותו לבדיקה נוספת אל מחסום סאלם ליד ג'נין, שם נמצאים בסיס משמר הגבול באזור, ובית המשפט הצבאי.
כל הפלסטינים נוסעי האוטובוסים הורדו מהם, רוכזו במקום אחד ליד שער הבסיס  שם החל תהליך של בדיקה וזיהוי כל אחד מהנוסעים.
שלושת המחבלים שהיו בין השב"חים, שלפו בעת ובעונה אחת, לפי אות שאחד מהם נתן, את תת המקלעים מדגם 'קרלו'-'קרל גוסטב' שהיו ברשותם והחלו לירות לעבר לוחמי מג"ב ולעבר הבסיס.
אולם תגובה מהירה ומדויקת של סמ"ש ש. בת ה-20  שצפתה מתוך בסיס מג"ב במתרחש והגיבה מיד בירי, אליו הצטרפו לוחמי מג"ב נוספים, פגעה במחבלים.
שניים מהמחבלים נהרגו, מחבל שלישי נפצע אנושות.
מפקד פיקוד מרכז אלוף תמיר ידעי שביקר בזירת הירי ליד מחסום סאלם שבאזור ג'נין, אמר כי 'פיגוע גדול נמנע הודות לפעילות חדה ונחושה ותפקוד קרבי ומקצועי של לוחמי מג"ב'. 'פעילות זו היא חלק ממבצע רחב במרחב התפר בחודשים האחרונים, ששיאו ברמדאן'.
סמ"ש ש. היא בת 20 ממושב ליד באר שבע, ומשרתת במג"ב שנה וחצי. היא סיימה את קורס המפקדים לפני כחודשיים ושובצה בפלוגת מג"ב המוצבת בגזרת ג'נין.
כאשר היא תיארה מה התרחש בעת הפיגוע, לאלוף פיקוד מרכז האלוף תמיר ידעי, ולמפקד משמר הגבול ניצב אמיר כהן שהגיעו לזירת הפיגוע אמרה: 'השתתפתי בפעילות מבצעית כמפקדת הכוח, אני והצוות שלי באבטחת שב"חים. במהלך אבטחת השב"חים מחוץ לבסיס זיהיתי שלושה מחבלים חמושים יוצאים מתוך השב"חים ומתחילים לירות לעבר הכוח. יריתי בחזרה'.
ההערכה היא, שהמחבלים היו בדרכם למרכז הארץ במטרה לבצע פיגוע ירי המוני.
ברור שלשירותי המודיעין הישראליים לא היה מידע מוקדם על התארגנות חולייה זו ועל כוונתה לצאת ולבצע את הפיגוע בישראל.
שבת ויום ראשון שני 10.5-8 הם ימים רגישים ביותר מבחינה ביטחונית.
יום א'- היום האחרון של צום חודש הרמאדאן, הוא לילת אל קדאר-הלילה בו ניתן הקוראן, מידי המלאך גבריאל, לידי הנביא מוחמד. ביום זה, לפי האמונה המוסלמית, נפתחים שערי השמים ומשאלותיהם של המאמינים מתמלאות.
למחרת ביום שני 10.5, הוא יום ירושלים, המציין את שחרור העיר על ידי צה"ל ואיחוד שני חלקיה.
ביום זה מתקיים בעיר העתיקה, המשמשת בשבועות האחרונים זירת התנגשות בין הפלסטינים, המשטרה ותושבים יהודיים,  מצעד הדגלים.  Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות