200 מסוקים רוסיים הנחיתו אלפי צנחנים שכבשו את נמל התעופה אטונוב בקייב ומתקדמים לעבר מרכז העיר.  קרבות אש במרכז העיר


צבא רוסיה הפעיל, ביום שישי 25.2 בצהרים, 200 מסוקים אשר הנחיתו אלפי צנחנים רוסיים אשר כבשו את נמל התעופה אנטונוב Antonov, הנמצא כ-7  קילומטר בלבד ממרכז הבירה האוקראינית קייב.  אחרי קרב שנמשך שלוש שעות, בו הכוחות הרוסיים השמידו את חטיבה מס' 4 של כוח המעורבות האוקראיני  The 4th Rapid Reaction Brigade, הם כבשו את נמל התעופה, והחלו מיד בהתקדמות לעבר מרכז העיר.
כיבוש נמל התעופה יאפשר לרוסים להפכו לבסיס העיקרי לפעולותיהם לכיבוש העיר.
דיווחים על קרבות בתוך קייב החלו להגיע אחרי השעה 9:00 הבוקר. כתבים דיווחו, כי התנגשויות בין הכוחות הרוסיים לאוקראינים היו ברובע אובולון שבצפון הבירה, וכי נשמעו שם קולות של ירי מקלעים ושל פיצוצים, שהחזקים שבהם הגיעו עד למרכז העיר. משרד ההגנה האוקראיני קרא לתושבים להתנגד לכוחות הרוסיים: אנו קוראים לתושבים לעדכן אותנו על תנועת הכוחות, להכין בקבוקי תבערה ולנטרל את האויב נאמר בהודעת משרד ההגנה האוקראיני. בצהריים שידרה הטלוויזיה הממלכתית של אוקראינה הוראות להכנת בקבוקי תבערה. זמן קצר אחר כך דיווחה כי כלי רכב צבאיים אוקראיניים נכנסים לקייב כדי להגן על הבירה. על הגשרים המרכזיים בעיר נראו חיילים אוקראיניים מקימים עמדות ומכשולים נגד טנקים.
על קרבות כבדים בין צבא רוסיה לצבא אוקראינה נמסר גם מהעיר חרקוב שבמזרח אוקראינה.
נשיא אוקראינה וולדומיר זלנסקי  אמר, ביום שישי בצהרים, כי הוא יהיה מוכן להיפגש עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ולדון אתו במה שהוא הגדיר 'הניטרליות' של אוקראינה. גם שר החוץ הרוסי סרגי לברוב שערך ביום ו' מסיבת עיתונאים במוסקבה, וגם דובר הקרמלין דימטרי פאסקוב, התייחסו בזהירות להצעה זו ואמרו כי הם בודקים אותה. שני הדוברים הרוסיים לא השמיעו כל סימן שרמז על הפסקת או האטה בהתקפה הרוסית.   

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות