211 הרוגים בפיגועי ראמאדן של ISIS ב-3 יבשות: אפריקה, אירופה והמזרח התיכון. נערף ראשו של מעסיק צרפתי

ארגון אל קעידה בעיראק ובלבנט ISIS, הפגין את כוחו ההולך וגובר בקרב מדיניות מוסלמיות, ובקרב ריכוזי אוכלוסייה בארצות המערב כאשר ביצע, ביום ו' 26.6, את מתקפת הרמאדאן- מתקפת הטרור הגדולה ביותר שביצע עד כה.
אנשי טרור שנשאו דגלים וכתובות של ISIS, ביצעו שורה של מעשי טרור קשים בצרפת, תוניסיה וכווית.  מאות אנשים נהרגו, ועשרות נפצעו.

בצרפת תקף ארגון הטרור מפעל גז בבעלות אמריקנית ליד גרנובל. ראשו של אזרח צרפתי  שעבר במקום נערף, ויש 12 פצועים.  בתוניס הותקפו חופי  הרחצה של  שני בתי מלון בעיר סוסה Sousse.  יש לפחות 39 הרוגים, רובם תיירים זרים שנפשו במלונות. בכווית פוצץ את עצמו מתאבד בתוך מסגד שיעי. לפחות 25 איש נהרגו וכ-200 נפצעו.
למסע דמים זה יש להוסיף את הוצאתם להורג ביום ו' של 146 איש על ידי אל קעידה בעיר קובאני Kobani, בצפון סוריה על גבול סוריה-טורקיה. כוחות אל קעידה מצויים שם באופנסיבה חדשה החל מיום ה' 25.6, לאחר שנהדפו מהעיר על  ידי כוחות כורדיים והפצצות אמריקניות.
אם מסכמים את המספרים הקשים האלה מדובר  ב-211 הרוגים בשלוש התקפות בלבד של אל קעידה. 
עם הגיע הידיעות הראשונות על הפיגוע בצרפת, דיווחו המקורות של תיקדבקה:   
פיגוע טרור של אל קעידה בעיראק ובלבנט ISIS ליד גרנובל Grenoble  בדרום צרפת, ביום שישי 26.6. חמושים פרצו במכונית למפעל גז של חברה אמריקנית כשהם מנופפים בדגלי אל-קעידה, וזורקים פצצות שגרמו התפוצצויות עזות במפעל. נמסר על מספר הרוגים  ולפחות 12 פצועים.
במפעל נמצאה גופתו של מעסיקו של הטרוריסט שראשו נערף ונעטף בכתובות בערבית, ולידו דגל של אל קעידה.  הראש הערוף נתלה על גדר המפעל ולידו נכתבו כתובות בערבית. לא ברור אם האיש ערוף ראש הוא עובד המפעל, או שהחמושים הביאו אותו מבחוץ. 
בגרנובל מתגורר קהילה יהודית גדולה, שמוסדותיה ובתי הספר היהודים בה מוגנים על ידי כוחות צבא ומשטרה צרפתים גדולים. החשש הוא כי המדובר לא רק במתקפה יחידה, אלא בשורה של התקפות טרור, כפי שהייה לפני  ששה חודשים ב-7 בינואר שעה שמספר חוליות טרור תקפו את מערכת השבועון הצרפתי 'צארלי הבדו' Charlie Hebdo, ולאחר מכן חנויות יהודיות בפריס. מקורות ביטחון צרפתיים מוסרים, כי הועלתה רמת הכוננות מסביב לקהילה היהודית בפריס ומסביב  למוסדותיה 
 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות