3 הרוגים ו-5 פצועים בשלוש התקפות טרור בקופנהגן. הותקף בית הכנסת בעיר. צעיר יהודי ששמר בבית הכנסת הרוג. מחבל הרוג בתחנת רכבת

ב-3 פיגועי ירי, במוצאי שבת וביום א' 15.2 לפנות בוקר, בקופנהגן בירת דנמרק, יש לפחות 3 הרוגים, אחד מהם מחבל, ו-5 פצועים-שוטרים דניים.  שירותי הביטחון הדניים הזהירו לפנות בוקר תושבים בעיר שלא לצאת לרחובות מאחר ומסתובבים בהם אנשים חמושים שעוד טרם נתפסו ונערך אחריהם מצוד נרחב.  לא ברור באם שלושת הפיגועים בוצעו על ידי אותו מחבל, או על ידי כמה מחבלים שונים.
 בפיגוע הירי הראשון יש לפחות הרוג אחד, ושלושה אנשי משטרה פצועים, כאשר אלמוני חמוש פתח באש על בית קפה בקופנהגן בירת דנמרק, בעת שבמקום נערך כנס תמיכה בחופש הדיבור.  המתנקש נמלט באמצעות מכונית.  את הכינוס ארגן המאייר השבדי לארס ווילקיס Lars Vilks, אשר מפרסם איוריים וקריקטורות על הנביא מוחמד.  בכינוס נכח שגריר צרפת בדנמרק, אולם הוא לא נפגע.  החמוש שניסה להתפרץ לבית הקפה ולפגוע במשתתפי הכנס לא הצליח לעשות זאת, אבל במקום זה ירה לעבר מקום הכינוס לפחות 200 כדורים.
כ-10 שעות לאחר מכן, פתח חמוש שהגיע רגלית באש לעבר בית הכנסת בעיר. איש אחד-צעיר יהודי ששמר על המקום נפצע בראשו, לאחר שהמחבל הצליח לירות בו  מטווח קרוב. שני שוטרים דניים ששמרו על בית הכנסת נפצעו גם הם.  מאוחר יותר נמסר, כי הצעיר היהודי מת מפצעיו.  
כמה שעות לאחר הירי בבית הכנסת, פתח חמוש, בתחנת הרכבת נורבו בעיר Norrebro station באש על כוח משטרה. בעת חילופי ירי בתחנת רכבת במרכז הבירה הנמצאת ליד בית הכנסת ולבית הקפה בהם התרחשו אירועי הירי הקודמים-היורה נהרג.  כעת בודקים אם הוא קשור לאירועים הקודמים בבירה
ראש ממשלת דנמרק הלה טורניג-שמידט Helle Thorning-Schmidt  שהגיעה למקום הפיגוע אמרה, כי כל הסימנים מראים שהמדובר ברצח פוליטי ולכן אין ספק כי המדובר בפעולת טרור. היא הוסיפה כי הממשלה הדנית תשמש בכל האמצעים כדי ללכוד את הטרוריסטים ולהביאם לדין. 'לפנינו ימים קשים', אמרה ראש הממשלה, אבל אנחנו בדנמרק אף פעם לא ניכנע לאלימות. We have some difficult days ahead. But in Denmark, we will never bow to violence.

 

Print Friendly, PDF & Email