34 הרוגים ו-130 פצועים בהתקפות טרור בבריסל


(נוסעים נמלטים מהטרמינל בנמל התעופה של בריסל לאחר ההתפוצצויות )
ידיעות ראשונות, ביום ג' 22.3, על שתי התפוצצויות בנמל התעופה הבינלאומי של בריסל.  המוני נוסעים נראים כשהם מנסים להימלט מהטרמינלים. יש נפגעים.  הפצצות התפוצצו בטרמינל ממנו עמדה להמריא טיסה לתל-אביב.  פצצה התפוצצה ליד דוכן הקבלה של חברת הטיסה האמריקנית American Airways  עשן כבר עולה מאחד הטרמינלים. לפני ההתפוצצויות נשמעו קולות ירי וצעקות בלתי ברורות בערבית.  
מקורות ביטחון בלגיים מוסרים ב-10:05 דקות כי מספר אנשים נהרגו וכי יש מספר רב של פצועים.  מקורות אחרים מוסרים על 15 הרוגים ו-35 פצועים בהתקפת טרור בנמל התעופה בבריסל. 

נמל התעופה  נסגר לתנועת נוסעים ומטוסים.
גם תנועת הרכבות לנמל התעופה מבריסל ומרחבי בלגיה הופסקה. בין ההמונים נמלטים נראים יהודים חרדים רבים שעמדו לטוס כנראה לתל-אביב.
מאות נוסעים נראים מתרוצצים אובדי עצות על המסלולים לשם נמלטו. עובדי שדה התעופה  מחלקים שמיכות בין הנמלטים מאחר ובמקום שורר קור עז.
 התקפת הטרור בבריסל מתרחבת. לאחר נמל התעופה מתרחשת התקפה על  תחנת המטרו 'שומאן' Schuman בבריסל הקרובה למטה השוק האירופאי. בהתקפה זו נהרגו לפחות 20 אנשים ו-55 פצועים. מטה השוק האירופאי נסגר והעובדים אינם מורשים לצאת החוצה.  מספר ההרוגים בשתי ההתקפות הוא 34. מספר הפצועים הוא 130.
 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות