Flash90

4 מטחי טילים. חיל האוויר תקף 15 יעדים. לא הדרג המדיני ולא הצבאי מצאו פתרונות כיצד להתמודד עם 'החזית השנייה' בעזה

עוד לא עברו שלושה ימים ימים מאז יום ד' 30.5 כאשר החלה הפסקת האש אשר הושגה על ידי מצרים, והאש בעזה התחדשה.
הפעם הפלסטינים נקטו בשיטה חדשה. לא ירי מטחים של עשרות טילים, אלא ירי של טילים בודדים. בכל מטח שוגרו לעבר מטרות בעוטף עזה לא יותר משני טילים.
הדבר נבע משתי סיבות:
1. הפלסטינים הפנימו את הלקח מהסיבוב הראשון בשבוע האחרון של חודש מאי, כי אין צורך במאות של טילים ופצצות מרגמה כדי ליצור את האפקט הפסיכולוגי של הפגזת מטרות בישראל. את האפקט הזה הם כבר השיגו בשבוע שעבר.
2. הפלסטינים יודעים שמדובר בעימות מתמשך בו יהיו סיבובים נוספים והם רוצים לחסוך בטילים ובפגזים שלהם להמשך.
הפעם נורו טילים על שדרות, חבל אשכול, מועצת חוף אשקלון ושער הנגב. היקף האזעקות היה רחב יותר והגיע עד לחבל לכיש.  מערכת 'כיפת ברזל' יירטה לפחות 4 טילים.
צה"ל הגיב בתקיפה של 15 יעדים בעזה, שלפי הגדרת הצבא היו מרוכזים במתחמים של החאמס. הותקפו אתרים לייצור ולאחסון אמצעי לחימה, מתקן ימי, ומתחם צבאי.
וכל זה תוך שש שעות בלבד!
ההגדרות שצה"ל נותן למטרות שהותקפו מלמדות הרבה על גישתו. בסך הכול הותקפו בתי מלאכה, ומוצבים צבאיים ריקים. אפילו אם לא החמאס הוא שביצע את הירי, התגובה הזו צריכה להרתיע מישהו?
עכשיו כבר ברור, כי לא רק דברי הרהב של 'פוצצנו להם את הצורה',  'ייקח הרבה זמן עד שהם יפנימו את הנזקים שגרמנו לתשתיות הצבאיות שלהם', וכי 'צה"ל יצא מנצח מהסיבוב הנוכחי והחזיר את ההרתעה', היו דברים ריקים שלא היה מאחוריהם דבר, אלא שגם הנוסחה של 'שקט יענה בשקט'-פשטה את הרגל.
גרוע יותר מדיבורים אלה היה הנימוק, 'כי הדרג המדיני החליט לסיים את העימות מהר  מאחר והוא רצה להתרכז במהלכים נגד איראן לאורך גבולה הצפוני של ישראל'.
עם הנימוק הזה ישנם שתי בעיות עיקריות:
א. לא הדרג המדיני הישראלי, וגם לא הדרג הצבאי הישראלי הם שקובעים מתי חזית הדרום תתלקח ומה יהיו בה גובה הלהבות. בינתיים, מי שקובע דברים אלה הם החמאס, הג'יהאד האיסלמי וארגונים אחרים ברצועה.
ב. אם צה"ל איננו יכול או איננו רוצה להתמודד בשתי חזיתות בעת ובעונה אחת, מה יהיה כאשר תפרוץ מלחמה בשלוש חזיתות בהיקף מלא?
כבר ביום ג'  29.5 בעיצומו של גל הטילים והפצמ"רים הקודם כתבנו כי 'בינתיים, אין באופק סיבה בגללה החמאס ישנה את המודוס אופרנדי שלו ויורה על הפסקת שיגור הטילים לעבר ישראל.'
גם עתה הקביעה הזאת היא נכונה!
מדובר בפעולה מתוכננת היטב, על ידי מיטב המוחות של הטקטיים והתעמלנים של גדודי אל קודס של משמרות המהפכה האיראנים וחיזבאללה, שמתבצעת שלב אחר שלב בצורה מאוד מקצועית. ומאחר והאיראנים וחיזבאללה והפלסטינים תמיד היו עדיפים על פנינו במלאכת התעמולה, וטוב שכך, הם לא רק מצליחים להחזיק את החזית השנייה הזו פעילה זה החודש השלישי ברציפות, אלא הם גם זוכים לתמיכה בינלאומית  רחבה.
עכשיו המדובר לא רק בהצבעות בגופים בינלאומיים, אלא בגורמים חיצוניים המתנגדים למדיניות האיראנית של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ושל ראש הממשלה בנימין נתניהו, אשר הגיעו בימים האחרונים לרצועה במטרה להעצים שם את עוד יותר את גובה הלהבות.  
נכון לעכשיו, לא הדרג המדיני ולא הדרג הצבאי הישראליים מצאו פתרונות כיצד להתגבר על החזית השנייה הזו.
זו הסיבה האמתית מדוע האש בעזה התלקחה שוב.  

Print Friendly, PDF & Email

9 תגובות עבור “4 מטחי טילים. חיל האוויר תקף 15 יעדים. לא הדרג המדיני ולא הצבאי מצאו פתרונות כיצד להתמודד עם 'החזית השנייה' בעזה

 • יונ 3, 2018 @ 5:34 at 5:34
  Permalink

  למען ידעו כל תושבי הדרום שנמצאים תחת אש – לממשלה הזו אין אינטרס למגר את החמאס…כל עוד הוא קיים ו"עושה צרות" זה ה"תירוץ" המושלם לא להתקדם בתהליך מדיני עם הפלסטינים..ולכן יש עימותים (יזומים) כל כמה שנים …רווח פוליטי אדיר למפלגות מסוימות אצלנו…ואני ממש לא שמאלן

 • יונ 3, 2018 @ 10:34 at 10:34
  Permalink

  יש לכם טעות :
  לא מדובר בשאלה לא מצאו פיתרון אלא :
  לא רוצים למצוא פיתרון

  לבנט וליברמן טוב לצעוק אני אכסח אתכם … ובמקרה הקיצוני להאשים את נסיון הפסקת האש המיצרי שקרס …
  כדי לצאת אנשי הימין הפוליטי של המפה …

  ביבי לעומתם אוהבו התמידי של בנט כמו שהחתול אוהב את העכבר מבין שבנט ינסה למצב את עצמו בכל מקום שביבי רק ירפה את אחיזתו כפי שתופסים אותו בציבוריות הישראלית …

  נוסיף על זה שרוב הציבור הישראלי מאמין בהשם אחד … ועדיין רוב הציבור הישראלי ( פרט אלי ועוד כמה כ"ח-ניקים ) מנסים להמנע בכל דרך ממקום של " וועדת החקירה " אחרי שיתקפו את מצבורי הטילים מתחת לבית החולים שאפי ושאר מצבורי נשק שקברו מתחת לאוכלוסייה האזרחית …
  ברור לממשלת מחשבת הגויים בארץ ישמע-אל כי אין דרך שבה תקיפה עמוקה בעזה לא תעלה יקר ,
  בין במחיר ( מחיר התקיפה & הגנת העורף ) המחיר המידי מיד לאחר התקיפה כשצה"ל והעורף יגישו חשבון ,
  בין במחיר הגינוי והסנקציות אח"כ , שלעיתים עולות יותר יקר מהמלחמה …

 • יונ 3, 2018 @ 10:53 at 10:53
  Permalink

  הרפיסות של ביבי בעזה איננה ברורה, וזה כבר הרבה שנים, וכעת גם ליברמן…מוזר מאד!!! מדוע לא ממוטטים את שלטון החמאס ומאפשרים לתושבי עזה לבחור הנהגה חדשה? הרי מה הסיכון אם יבחרו ממשלה פרגמטית כולם הרוויחו, ואם לא, נחסל גם את ההנהגה הטרוריסטית הבאה…

  • יונ 4, 2018 @ 23:32 at 23:32
   Permalink

   בדיוק
   מסכים איתך במאה אחוזים !

 • יונ 3, 2018 @ 11:48 at 11:48
  Permalink

  לא תיתכן שום הסדרה עם החמאס. רק מבצע רחב ומקיף למיטוט ומיגור שלטון החמאס וסילוק המנהיגים או סיכול. האג'נדה של החמאס רואה בהודנה הסכם תרמיתי שנועד לאפשר התאוששות, התחזקות צבאית עד לתקיפה מחודשת על אויבי האיסלם הקיצוני. לפי האג'נדה, אדמת פלסטין היא אדמת קודש מוסלמית שאין לשום איש או שלטון או גורם סמכותי רשות לבעלות עליה. השמדת ישראל היא מצווה דתית בלא קשר לשום מצב מדיני או פוליטי כלשהוא. היא נוגעת ליהודים, לנוצרים, למוסלמים שאינם אדוקים ולכל מי שאינו מקיים את חוקי השריעה.
  רק שליטה זמנית של ישראל בעזה תביא לשינוי המציאות ולהטבה כלכלית ומדינית באזור גם לתושבי ישראל וגם לתושבי עזה.
  הפתרון כעת הינו צבאי בלבד. כל היתר הינו אחיזת עיניים וטיוח המציאות באמצעות הסברה הנשענת על בלופים וחצאי שקרים.

 • יונ 3, 2018 @ 11:56 at 11:56
  Permalink

  התשובה ברורה, ישראל חייבת להיכנס לעזה, אבל לא ממהרים בגלל הנפגעים הרבים שיהיו לכוחותינו. בסופו של דבר החמס איבד שליטה ובמצב כזה עם הופעת אירגונים אחרים שמחליטים ויורים על ישראל ללא הרף, לא יהיה ברירה ויכנסו לעזה.

 • יונ 3, 2018 @ 13:30 at 13:30
  Permalink

  כל מדינה נורמלית הייתה עושה משהו. ההנהגה הן פוליטית והן צבאית עושים המון ראש, אבל תוצאות אין. מסכנה, עזה חייבת נקיה ממס וטרור ואז אפשר יהיה אפשרות לפתח את האזור. אחרי עזריה אולי הרמטכ"ל מפחד להחליט, אולי ממשלה מפחדת לפתור את בעיה פלסטינית אז במקום זה ישרור טילים. הגיע הזמן לנקות את עזה סופית או אולי לדבר עם מצרים עם יש להם רצון לשלוט בעזה? אז באמת יהיה שמח.

 • יונ 4, 2018 @ 18:21 at 18:21
  Permalink

  Israel needs to act and retake Gaza, it has not done so because it's worried about its image in the eyes of the international community. A community that has and is persecuting us the Jews. We need to stop worrying about our image in the eyes of anti-Semites and do what is right for the security of Israel, namely flatten Gaza and drive all the creatures living there into the Sinai.

 • יונ 5, 2018 @ 20:49 at 20:49
  Permalink

  לדעתי ישנם אנשים מאוד חכמים שיושבים וחושבים על פתרונות אבל האמת שאין פתרון ממש. מה שאני מבין שצריך לדבר עם איתם בשפה שהם מבינים אחרת אנו הולכים כולנו לתהום!!!! משמע לאובדון נאבד את המדינה והם יהרגו בנו עד לפני שבעלי בריתינו יגיבו
  מאחר והם משחקים בעולם את המסכנים שגזלו את אדמתם בכח הנשק.לפני 70 שנה היו כאן בקושי 30000 ערבים כולל עזה איך הם הגיעו ל 2 אצלנו 1.5 ביהודה ושומרון ובעזה 1.5 ….כל הנבלות האלה מהגרי עבודה שאין להם שום זיקה לארץ הכל תחת השקר הפלסטיני.ולמה שיעשו שלום הם מקבלים מליוני דולרים ממדינות ארופה ממדינות ערב העמידות ומארצות הברית אז למה ליבש את נחל המליוני דולרים שזורם!!!! לכן לא מדובר בשטח זה או אחר.הם רוצים הכל.בואו כולנו נשנה תפיסה!!!הרי להיות נחמדים איתם לא הלך 70 שנה.הם מתרגמים את זה כחולשה.לכן מה שאני מציא זה כדלקמן:
  1.ירו לעבר סייור צהל—תגובה לפרק להם את כל מגדלי השמירה לאורך הרצועה וגם אם מדובר ב 1000 הרוגי חמאס
  2.שולחים עפיפוני תבערה—לשלוח מטוסים ולישרוף להם את חצי עזה
  3.מתקרבים לגדר ומחבלים בה–ירי פגזי טנקים לא צלפים
  4.יורים מרגמות ….מפרק להם את כל הבסיסים כולל תשלום כבד במחבלי חמאס
  5,יורים טילים….משמיד את כל המוסדות הצבאיים כולל חיילים…בלי נקישה על הגג ומוריד את ראשי החמאס
  בואו נראה כמה זמן יחזיקו מעמד

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות