המכלית 'נסיכת האספלט' Asphalt Princess ועליה החמושים שחטפו אותה מתקרבת באיטיות לחופי איראן. עדיין אין מידע על המתרחש ב-5 מכליות נוספות

שש אוניות, 4 מהן מכליות נפט, ואונייה אחת נושאת אספלט נמצאות, ביום ג' 3.8 בערב, תחת מתקפה שטיבה עדיין איננו ברור. שלוש חברות ביטחון ימי בלונדון פרסמו אזהרה, כי מדובר 'באיום חטיפה ממשי' potential hijack.
האוניות משייטות ליד איחוד אמירויות הנפט ה-UAE, וליד הכניסה המערבית של מיצרי הורמוז.
אונייה אחת,  שהיא למעשה מכלית נושאת אספלט, הנקראת 'נסיכת האספלט' Asphalt Princess שידרה בשעות האחרונות, כי אנשים חמושים עלו על סיפונה ולמעשה מדובר 'בחטיפה' potential hijack.
ביום רביעי בבוקר 4.8 דווח, כי המכלית ועליה חמושים מתקרבת באיטיות לקראת נמל  הנפט ג'אסק Jask oil port, שנמצא במפרץ עומאן. איראן חנכה את הנמל החדש הזה ב-21 ביולי.
חמש מכליות נפט נוספות  דיווחו מאזור, 'כי הן איבדו את יכולות הניווט שלהן והן אינן נמצאות יותר תחת שליטה,' AIS tracking status to  and not under command.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי מצב כזה יכול להיווצר כאשר גורם עיון משתלט על גשר הפיקוד של האונייה, או כתוצאה מהתקפת סייבר ששיתקה את מערכות ההיגוי והמכ"ם של האונייה.
ביום ד' בבוקר, עדיין אין מידע מה קרה או מתרחש למכליות הנוספות.
משרד החוץ האיראני פרסם הודעה בטהרן, כי הידיעות לפיהן מתרחש אירוע בו מעורבות כמה אוניות ליד חופי איחוד נסיכויות הנפט, הן חשודות', incidents involving several ships near the UAE coast on Tuesday were suspicious. משרד החוץ האיראני הזהיר שלא לנצל ידיעות אלה כדי ליצור מסביב לאיראן אווירה של חשדות.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות