6 חשודים יהודים מאזור ירושלים נעצרו כחשודים בשריפת הנער מוחמד אבו חדיר, על רקע לאומני

משטרת ירושלים, הודיעה רשמית ביום א' 6.7, כי עצרה ששה יהודיים מבית שמש, היישוב אדם בצפון ירושלים, וירושלים עצמה, כחשודים ברצח הנער מוחמד אבו חדיר, על רקע לאומני, כנקמה על רציחתם הנערים הישראליים של גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואיל יפרח ז''ל. כמו כן נתפסה המכונית בהם הם ביצעו את החטיפה. שלושה מתוך קבוצה זו הם שביצעו את החטיפה. הם הכניסו את הנער הפלסטיני למכונית בכוח, שם הלמו בראשו, ולאחר שהגיעו  ליער ירושלים הציתו את  הגופה במטרה לטשטש עקבות.  החשודים מודים כי היו בזירות האירועים, אולם אינם מודים, כי הם בצעו את הרצח. 
קודם לכן פרסמנו:
מקורות חוץ ומקורות ישראליים, מדווחים ביום ר' 6.7 בצהרים, כי יש התפתחות דרמטית בחקירת רצח הנער מוחמד אבו חדיר, שגופתו נמצאה ביום ד' כשהיא חרוכה ביער ירושלים.  לפי מקורות חוץ שדיברו עם מקורות במשטרת ישראל נעצרו 6  יהודים חשודים ברצח, שהתבצע  על רקע לאומני. כל העצורים הם מסביבות ירושלים. על החקירה מוטל צו איסור פרסום, ואי אפשר לקבל אישור או הכחשה לידיעות אלה. נראה כי פרטים נוספים יתפרסמו מאוחר יותר היום.
ביום חמישי האחרון בוצעה נתיחה שלאחר המוות בגופתו של אבו חדיר. נציגים פלסטינים שנכחו בנתיחה מוסרים, כי בגופתו של מוחמד אבו חדיר  נמצא סימנים לשריפה בקנה הנשימה ובשתי ריאותיו. ממצא זה מוכיח כי הנער שאף את חומר הבעירה בעודו בחיים. גופתו מכוסה בכוויות שהיו בדרגות שונות. אי אפשר היה לקבל אישור לדיווחים פלסטינים אלה.
החקירה מתנהלת בידי חוקרי היחידה המרכזית של משטרת ירושלים. בכירים במחוז אמרו, כי נעשים כל המאמצים לפענח את המקרה.
נשיא המדינה שמעון פרס, אמר ביום א' לעיתונאי חוץ, כי ישראל לא תכסה שום גבר שקשור בחקירת הרצח, ומי שהיה מעורב בו יועמד לדין.
בצהרים, שיחרר בית המשפט בירושלים את בן דודו של אבו חדיר, טארק אבו חדיר בן 15, שהוא אזרח אמריקני ל-9 ימים מעצר בית. טארק זכה בשבת 5.7 לפרסום רב, כאשר ברשתות החברתיות הופץ סרט ווידיאו, אשר הראה כיצד שני חיילי מג''ב מכים אותו מכות קשות.  משמר הגבול טען כי הנער היה חלק מקבוצה של ששה מתפרעים פלסטינים  שהיו רעולי פנים, וכמה מהם החזיקו סכינים בהם הם התכוונו לתקוף את השוטרים. הטענות האלה של משמר הגבול לא הוזכרו בדיון בבית המשפט, שהורה לשחרר את הנער בתנאים מגבילים. הוא חשוד בזריקת בקבוק תבערה ואבנים ובפגיעה בשוטר.
 

 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות