70 אנשי אל קעידה, ו-3 פלסטינים, עומדים לבצע שורה של מעשי טרור בסיני.

בלעדי ומיוחד למקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה: בחצי האי סיני נמצאות עתה שתי קבוצות טרור המתכוננות להוציא לפועל בשעות הקרובות, שורה של פיגועים גדולים במטרות ישראליות, אמריקניות ומצריות. חולייה אחת ששמה לה למטרה להרוג ולחטוף מספר גדול ככל האפשר של ישראלים, מורכבת משלושה מתאבדים פלסטינים, שחצו ביום ה` 31.7 את הגבול מרצועת עזה למצרים, ונכנסו לעומק השטח בסיני, כדי לאתר מטרות ישראליות. הקבוצה השנייה היא קבוצת אנשי הטרור המבצעית הגדולה ביותר של ארגון אל קעידה שהתרכזה אי פעם באזור מזרח הים התיכון, בכוונה לפצע שורה של פיגועים גדולים במטרות צבאיות אמריקניות, מצריות, אתרי נופש, ומטרות אזרחיות ישראליות. המקורות של תיקדבקה מדווחים כי המדובר בקבוצה המונה 70 אנשי טרור מצריים כולם מהעיר אלכסנדריה, שבראשם עומדים 5 מפקדים. זו הפעם הראשונה שאל קעידה פועל במסגרות מבצעיות גדולות כל כך באזור.
שלטונות הביטחון והמודיעין המצרים מדווחים לאמריקנים ולישראל כי אחד מחמשת המפקדים של קבוצת הטרור נתפס והוא נמצא עתה בחקירה. אולם מנוסח ההודעה המצרית, ומניסיון שהצטבר מהודעות מצריות קודמות הקשורות לנוכחותה ופעולתה של אל קעידה במצרים, גם האמריקנים וגם הישראלים מטילים ספק אם אכן נמצא בידי המצרים אחד ממפקדי הרשת.
ההנחה המודיעינית גם אצל האמריקנים וגם אצל הישראלים, כי המצרים מצאו בחיפושים שהם ערכו בימים האחרונים בתוך מצרים ובסיני, מחשב נישא ובו כמה פרטים על האנשים העומדים לבצע את ההתקפות ועל המטרות בהן הם עומדים לפגוע.
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מדווחים בלעדית,כי קבוצת הטרור של אל קעידה, התארגנה באלכסנדריה כקבוצה העומדת לצאת למלחמה באמריקנים בעיראק. הקבוצה עזבה את עיר הנמל המצרית בשבת 26.7, ונכנסה לסיני ביום שני 28.7, כאשר היא מצוידת בדרכונים בדרכונים מצריים מזויפים, במטרה להסתיר את זהותם. אולם מיד כניסתם לסיני, התברר כי פנייה של קבוצת הטרור היא לא עיראק אלא סיני עצמה. הקבוצה התחלקה לכמה קבוצות קטנות, כאשר כל אחת מהן שמה את פניה אל חלק אחר של סיני שם המתינו להן מצבורי נשק, וחומרי נפץ. בין המטרות העיקריות של אנשי אל קעידה, שני הגדודים האמריקנים הנמצאים בסיני. גדוד אחד מוצב בבסיס ג`ורה של הכוח הבינלאומי בסיני ה-MFO, וגדוד אמריקני שני מוצב בשארם-א-שייח`. מטרה מרכזית נוספת היא היחידה הימית האמריקנית העוגנת במפרץ שארם-א-שייח`, והכוללת כמה אוניות מלחמה אמריקנית. בכל היחידות האמריקנית, כולל יחידות הכוח הבינלאומי ה-MFO, הוכרז מצב כוננות עליונה מפני פיגועי טרור.
למרות המצב בו יכולים להתבצע בסיני תוך זמן קצר כמה פיגועים בעת ובעונה אחת, ממשיכים ישראלים להיכנס לסיני בקצב של 1000 ליום.

Print Friendly, PDF & Email