72 מטוסים טורקיים תקפו 100 מטרות באפרין. ארדואן: נשמיד את מסדרון הטרור הכורדי עד לגבול העיראקי

בשבת 20.1 ביום הראשון למבצע הצבאי הטורקי נגד הכורדים-מבצע אשר קיבל את השם   הציני 'ענף הזית'  Olive Branch, אפשר היה להבחין בשיתוף פעולה צבאי בין צבא טורקיה והצבא הרוסי בסוריה.
אם הרוסים היו רוצים הם היו יכולים למנוע את פעולת חיל האוויר הטורקי במרחב האווירי בצפון סוריה. אולם הם לא עשו זאת.
הטורקים מצדם הודיעו, כי בהפצצות השתתפו 72 מטוסים אשר תקפו 100 מטרות.
ידיעות מאפרין מסרו, כי כמה ממנהיגי הכורדים מנהלים משא ומתן חשאי עם נשיא סוריה בשאר אסד לפיו הלוחמים הכורדים יסכימו לאפשר לצבא סורי להיכנס לאפרין, דבר שיעצור את המתקפה הטורקית לאחר שנשיא טורקיה ראסיפ טאייפ ארדואן לא ירצה להיכנס למלחמה עם סוריה.
אולם בדברים מתלהמים שארדואן אמר בשבת הוא הבהיר' כי שום גורם לא יעצור עכשיו את ההתקפה הטורקית-כאשר עיקר דבריו מכוונים לממשל הנשיא טראמפ בארצות הברית.
ארדואן אמר: 'התחלנו (בפעולה הצבאית) במערב. צעד אחר צעד אנחנו נשמיד את מסדרון הטרור עד לגבול העיראקי.' 'אף אחד (במיוחד לא ארה"ב) איננו יכול לומר מילה. מה שלא יקרה לא אכפת לנו מאף אחד. עכשיו אכפת לנו רק למה שמתרחש על הקרקע.'
Beginning from the west, step by step, we will annihilate the terror corridor up to the Iraqi border. No one can say a word, he went on. Whatever happens, we do not care anymore at all. Now we only care about what happens on the ground.
מקורות טורקיים טענו, כי חיילים סוריים המשתייכים ל'צבא סוריה החופשית' FSA שאומנו על ידי צבא טורקיה החלו להיכנס לאפרין Aprin.
סגן ראש ממשלת טורקיה באקיר בוזדאג Bekir Bozdag אמר, כי טורקיה תשמור על הריבונות ועל השלמות הטריטוריאלית של סוריה וכאשר 'המטרה תושג' הכוחות הטורקיים יחזרו בחזרה לגבולות טורקיה.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי בינתיים מדובר בצעדי גישוש ראשונים של צבא טורקיה, וכי המתקפה העיקרית על אפרין בה צריכים להשתתף כוחות גדולים של שריון וחיל רגלים עדיין לא החלה.
השאלה הגדולה היא שעדיין אין לה תשובה היא מה תהייה תגובתה של ארצות הברית שבינתיים שותקת, אם אכן נשיא טורקיה ארדואן יקיים את איומו לכבוש את כל אזור צפון סוריה מגבול טורקיה-סוריה עד לגבול עיראק?
בהתפתחות כזו ישתלטו ארדואן וצבא טורקיה על האזור עליו הכריז הממשל  טראמפ רק לפני כמה ימים, כי זה יהיה אזור השפעה אמריקני אותו יאבטחו כוחות צבאיים אמריקנים, וצבא מקומי בן 30,000 חייל אשר יוקם, ימומן ויחומש על ידי האמריקנים.    
האם צבא ארצות הברית המחזיק באזור זה כ-2,000 חיילים יתערב במלחמה ויעצור אותה, או כמו הצבא הרוסי הוא יחליט לעמוד מהצד?

Print Friendly, PDF & Email

6 תגובות עבור “72 מטוסים טורקיים תקפו 100 מטרות באפרין. ארדואן: נשמיד את מסדרון הטרור הכורדי עד לגבול העיראקי

 • ינו 21, 2018 @ 5:24 at 5:24
  Permalink

  עכשיו אמריקאים שיחפשו להם. מי ילחם ב isis בשבילם!!!

 • ינו 21, 2018 @ 9:42 at 9:42
  Permalink

  אחרי השואה הארמנית "האימפרטור" רוצה לבצע שואה כורדית

 • ינו 21, 2018 @ 11:08 at 11:08
  Permalink

  האיש פשוט טובח בכורדים שנים ועשיו יותר מתמיד, ואין פוצה פה ומצפצף. כולם מפחדים מהמגלומן הזה.

 • ינו 21, 2018 @ 11:43 at 11:43
  Permalink

  עליו הכריז?………"קאלאק!!!!!!!!!
  כן או לא?
  כרגיל………..אכלו אותה……….
  רק לסמוך על ……..
  עצמנו………

 • ינו 21, 2018 @ 12:30 at 12:30
  Permalink

  ספק אם יש מישהו אשר מבין את גודל גאוניותו המדינית-פסיכולוגית של פוטין. באופן כללי, המלחמה הפסיכולוגית הרוסית תמיד היתה טובה מזו המערבית, אולם מה שקרה בסוריה צריך להילמד בבתי ספר צבאיים ומדיניים. פוטין ייעץ לאסד עיצה מאוד פשוטה – "אמנם אף אחד לא אוהב אותך, אך לגבי כולם אתה הרע במיעוטו. ולכן כל מה שאתה צריך לעשות הוא לחשוף לכל צד את הפחד האמיתי שלו עד שיגידו לך – אסד תישאר". וכך, מול טורקיה הוא תומך בכורדים, מול ישראל הוא מביא את החיזבאללה, מול איראן הוא נמנע מלהגיב להפצצות הישראליות (וגם הרוסים לא מפעילים נ.מ) , ומול הכורדים הוא נמנע מלהלחם בדאע"ש. כולם מדממים תוך כדי שאסד מתבסס ברצועת הערים חאלב-חאמה-חומס-דמשק ונלחם באוכלוסייה שבאמת מאיימת רק עליו – המורדים של דמשק-חומס-חאמה.

 • ינו 21, 2018 @ 13:58 at 13:58
  Permalink

  רגע האמת הגיע! עכשיו נגלה האם טרמפ ברברן ונמר של נייר; או מנהיג – נועז אך שקול ומתוחכם. הניחוש שלי – ברברן.

Comments are closed.