8 חיילים ישראליים הרוגים ביום קרבות בצפון.

המקורות הצבאיים תיקדבקה: המקורות הצבאיים תיקדבקה: חסן נסראללה מסר במסיבת עיתונאים ביום ד` 12.7, כי מספר החיילים הישראלים ההרוגים הוא 7. ישראל מבקשת הפסקת אש, אבל אני לא אסכים לכך. שני החיילים הישראלים החטופים נמצאים במקום בטוח ורחוק. לישראלים לקח שעה עד שעה וחצי להבין מה בכלל התרחש. רק לאחר דברי נסראללה הודיע צה"ל כי מספר החיילים הישראלים ההרוגים הוא 7. לפי כמה מקורות המספר המדויק הוא 8 הרוגים. שלושה חיילים נהרגו באירוע החטיפה. ארבעה חיילים נהרגו כאשר טנק של צה"ל עלה על מטען גחון. חייל צה"ל נוסף נהרג בניסיון לחלץ את הטנק הפגוע. עד שעות החשיכה נכשלו המאמצים לחלץ את הגופות ואת הטנק הפגוע. 5 טילי קטיושה התפוצצו בשעה 16:40 בעומק השטח הישראלי בגליל ליד בסיס צה"ל בהר מירון וליד מושב בר-יוחאי. לכך התכוון חסן נסראללה כאשר אמר כי הופגזו `כאזהרה` מפקדות ישראליות.
חיזבאללה פתח באש טילים ופגזים על מוצבי צה"ל בגזרת הר דוב וחוות שבעא. מטוסים ומסוקים של חיל האוויר פעלן להשתקת האש. נמשכת הפצצת חיל האוויר על גשרים, דרכים, ותחנות כוח בלבנון. בצהרים, כוח מיוחד של צה"ל ביצע מרדף בסיוע מסוקים בסביבות ביירות, בניסיון למנוע הבאתם של שני החיילים החטופים לאזור השיעי בדרום הבירה הלבנונית. נראה כי הכוח לא הצליח לאתר את אנשי חיזבאללה המחזיקים את שני חיילי צה"ל החטופים. בישראל הוחל בגיוס מילואים, בשלב ראשון מגויסים כוחות מיוחדים ואוגדה משוריינת. הרמטכ"ל רב אלוף דן חלוץ: אם לא יוחזרו החיילים החטופים, אנו נחזיר את לבנון עשרות שנים אחורה. רשת אל ערבייה מדווחת כי שני חיילי צה"ל שנחטפו הם דרוזים וכי הם פצועים.
קרבות קשים התנהלו בין כוחות צה"ל המתקדמים בתוך שטח לבנון עם לוחמי חיזבאללה ולוחמים פלסטינים שמצטרפים אליהם. כוחות צה"ל נתקלים במטעני צד רבים ובירי כבד של טילים ורקטות אנטי טנקיות. בקרבות משתתפים כוחות שריון, חיל רגלים משוריין, חיל האוויר, וספינות של חיל הים.
המקורות שלנו מוסרים כי מחקירת אירוע חטיפת החיילים, עולה כי מארב של כוח קומנדו מיוחד של חיזבאללה שהועבר בימים האחרונים מאזור בעל בק לאזור גדר המערכת שבגבול ישראל-לבנון, הצליח לפוצץ שני מטענים שפגעו בשני `האמרים` של צה"ל שנעו על כביש הצפון. בפיצוצים נפגעו 6 חיילי צה"ל, מהם שלושה במצב אנוש. עברו דקות ארוכות ויקרות, כמעט שעה, עד שלמקום התקרית הגיעה תגבורת ועזרה רפואית. תוך כדי טיפול בפצועים התברר כי שני חיילים נעדרים. טיל קסאם ארוך טווח נורה לקראת הצהרים על ידי הפלסטינים מרצועת עזה ופגע במטרה אסטרטגית ישראלית הנמצאת מצפון לאשקלון. בצהרים התחולל קרב בין קבוצה של חמושים פלסטינים שהתבצרו בהריסות מה שהיה פעם הישוב הישראלי כפר דרום ובין כוחות צה"ל. 3 מחבלים פלסטינים הרוגים.
הטלוויזיה של חיזבאללה אל מנאר הודיעה קרוב ל-9:30 בבוקר כי כוחות חיזבאללה שחצו את הגבול אל תוך ישראל מחזיקים בידיהם שני חיילי צה"ל שהועברו ללבנון. ארגון חיזבאללה מודיע כי חטף את החיילים כדי שישמשו קלף לשחרור אסירים. דובר צה"ל מודיע כי 2 חיילים של צה"ל נחטפו על ידי חיזבאללה בשעה 9:00. חייל האוויר תוקף עתה גשרים בלבנון במטרה למוטט אותם כדי לעכב את העברת החיילים החטופים לעומק לבנון. כן מופצצות מפקדות חיזבאללה. כוחות צה"ל חצו את הגבול את תוך לבנון והשתלטו על כמה ממוצבי חיזבאללה, לאחר שכוח של חיזבאללה ניסה לתקוף עמדות, כלי רכב של צה"ל, ויישוב ישראלי במטרה לבצע חטיפה. במקביל תוקף חיזבאללה את מוצב ינקינטון גם בכוחות רגליים וגם בירי קטיושות. במקום מתחוללים קרבות קשים. יש לפחות 3 נפגעים ישראלים. הקרבות החלו כאשר מארב של חיזבאללה על גדר המערכת ירה טיל נ"ט לעבר ג`יפ צבאי ישראלי, במטרה לפגוע בו ולחטוף חיילים ישראליים. הג`יפ נפגע. לאורך גבול ישראל לבנון מתחוללים עכשיו חילופי אש, כולל טנקים, מסוקים, מטוסי קרב, ארטילריה, מרגמות, ומקלעים כבדים, לאחר שבמקביל להתקפת חיזבאללה נורו קטיושות על זרעית ושתולה. יש פגיעה ישירה בבית. עד עתה ישנם ביישובי הגליל המערבי 6 נפגעים שהועברו לבית החולים בנהריה. בנורית יש פצוע ישראלי בינוני. בשתולה ישנם 3 פצועים קל. ביישובי הגליל המערבי הורדו התושבים למקלטים. הטלוויזיה של חיזבאללה אל מנאר מודיעה כי צה"ל תוקף מוצבים של חיזבאללה בדרום לבנון.

Print Friendly, PDF & Email