8 ערביי ישראל וירושלים שקשורים עם אל קעידה, נעצרו והובאו למשפט ב-10 הימים האחרונים.

תיקדבקה: שמונה ערבים ישראלים הקשורים עם אל קעידה עצורים ומובאים למשפט תוך 10 ימים. איומים של אל קעידה לרצוח בישראל 2 מנהיגים מערביים מרכזיים, בוש ובלייר.
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים, כי הצטברות אירועים אלה בתקופה כה קצרה של 10 ימים, מצביעים על כך כי השב"כ מפנה באחרונה יותר ויוצר משאבים מהטיפול בטרור הפלסטיני, לטיפול בטרור של אל קעידה. המדובר לא רק באיומים של אל קעידה לפעול נגד מטרות מערביות בישראל, ומטרות ישראליות, אלא בניסיונות ההולכים וגוברים של הארגון להקים רשתות טרור בקרב ערביי ישראל.
המקורות ללוחמת של תיקדבקה מציינים, כי בפרסומים האחרונים של אל קעידה, כולל בקלטות האחרונות של איימן א-זוואהירי, סגנו של אוסמה בין לאדן, וראש המבצעים של אל קעידה בצפון אפריקה, במזרח התיכון, ובלבנט נאמר, כי לאל קעידה יש כבר תאים חשאיים בקרב ערביי ישראל, ובקרוב אפשר יהיה להיווכח בפעולתם.
ב-9 ביולי נמסר כי השב"כ חשף ועצר בסיוע המשטרה ומשמר הגבול, שני בדווים שהצטרפו באמצעו האינטרנט לארגון אל-קעידה, והעבירו לארגון הטרור, באותה דרך מידע מודיעיני על מטרות לפיגועים בישראל.
נגד השניים, טהאר אבו-סכות בן 21, ועומר אבו-סכות בן 20, תושבי רהט, הוגשו, ביום ד' 9.7, כתבי אישום בבית המשפט המחוזי בבאר שבע.
טהאר סכות יצר קשרים עם אל-קעידה עוד לפני כשנתיים וחצי, בתחילת 2006, ומסר לארגון מידע על מיקום, וסידורי השמירה במחנות צה"ל, מתקנים אסטרטגיים, ומקומות הומי אדם, במטרה לאפשר פיגועים באותם מקומות. בין השאר, מסר טהאר מידע על מגדלי עזריאלי בתל אביב, ועל נמל התעופה בן גוריון. לפי בקשת מפעיליו מאל קעידה הוא סייר בגדה המערבית, וקבע מקומות מעבר מהם ניתן להסתנן לישראל. אנשי אל קעידה עמדו להגיע לשם ביצוע הפיגועים מסעודיה דרך חצי האי סיני, ומעיראק דרך ירדן.
ב יום ג' 15.7, ביטל מי שהיה ראש ממשלת בריטניה, וכיום שליח הקוורטט לרשות הפלסטינית טוני בלייר ביקור ברצועת עזה, לאחר שהשב"כ עלה על מסרים של אל קעידה באינטרנט שאיימו לרצוח אותו. מסרים אלה כינו את בלייר במילים 'פושע', 'כלב', ו'אויב האלוהים'. ציטוט המקור: a “criminal”, a “dog” and “the enemy of God”.
באחד האתרים הקשורים לאל קעידה, כתב חאזמה אל-גאמדי Hamza al-Ghamdi ( משפחת גאמדי, משפחה סעודית הידועה בקשריה עם אל קעידה.) 'או אלוהים, עלה בי הרעיון לחטוף אותו (את בלייר,) ולשחוט אותו'.ציטוט המקור: “Oh God, the idea occurred to me of kidnapping him and slaughtering him.”
ביום ו' 18.1, פורסם
כי השב"כ והמשטרה עצרו חולייה של 6 ערביי ישראל, מהם 4 תושבי מזרח ירושלים ועוד 2 תושבי נצרת וטייבה, שהקימו קשרים עם אל-קעידה, ואספו מודיעין ראשוני מתוך כוונה לפגוע במסוק של נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, בעת ביקוריו של הנשיא בישראל השנה. נגד חברי החולייה הוגשו כתבי אישום לבית המשפט המחוזי בירושלים.
בראש החוליה עמד יוסוף סומרין מבית חנינא שבמזרח ירושלים, שהיה בעברו עציר ביטחוני בישראל. מוחמד ניג'אם מנצרת, סטודנט לכימיה באוניברסיטה העברית בגבעת רם בירושלים, צילם באמצעות הטלפון הסלולרי שלו את אצטדיון באוניברסיטה העברית, שהפך בעת ביקורו של בוש, למנחת המסוקים האמריקנים המשמשים את פמליית בוש, ובסיס של כוחות המרינס השומרים עליו.

Print Friendly, PDF & Email