BREXIT והמזה"ת: פיוס עם אסד לשם מלחמה ב-ISIS


אחת התופעות הבולטות ביותר של עזיבת בריטניה את האיחוד האירופאי, אותה כבר אפשר לראות בבירור בימים האחרונים, היא שמחתן של המדינות המוסלמיות המזרח תיכוניות, על החלשתו של האיחוד האירופאי. תופעה עוד יותר מדהימה, היא שמחתן הגלויה לאיד של המדינות המוסלמיות על כך ש-BRETIX מחליש את מעמדה של ארצות הברית באירופה, או ליתר דיוק את מעמדה של וושינגטון בבריסל.
תופעה זו לה אפשר למצוא סימנים חיצוניים החל מטהרן, ריאד, בעמן בירת ירדן, וגם בדמשק, היא הסימן הראשון להסכמה/ראייה  מדינית משותפת בעולם המוסלמי והערבי בפעם הראשונה בשש השנים האחרונות מאז פריצת המרד הערבי בדצמבר 2010.    
התבטאויות כמו 'נפתחו לפנינו הזדמנויות היסטוריות חדשות', ו'נמחק הכוכב האמריקני בדגל ה-EU', 'בריטניה שפרקה את העולם הערבי לפני מאה שנה, תתפרק עתה בעצמה', הם רק קצה הקרחון של המתרחש מתחת לפני השטח.
כל זה מתרחש למרות התחלתה בחודשים האחרונים של שיבה מוגבלת של כוחות צבאיים אמריקניים כדי להלחם ב-ISIS, כמו בעיראק, בסוריה, ובלוב, מהלך שהאט במקצת את התרחבות הוואקום שהנשיא אובמה וממשלו השאירו מאחוריהם במזרח התיכון. 
בהתחשב  במאמצים המדיניים בכספים, ובעזרה הצבאית שהאיחוד האירופאי השקיע בשנים האחרונות בעולם הערבי, במדינות המפרץ, ובשנתיים האחרונות באיראן-בעיקר בנושא השגת ההסכם הגרעיני ובסכסוך הישראלי-פלסטיני, השמחה על הסימנים הראשונים להתפרקותו מפתיעים.    
מדהימה במיוחד התגובה של אנשיו של נשיא איראן חסן רוחאני, אשר ממשל אובמה, ומנהיגי אירופה, מנסים כבר כמה שנים להציג כתקווה הליברלית-דמוקרטית באיראן, אשר תפתח דף חדש ביחסים שבין איראן למערב. 
חמיד אבוטאלבי Hamid Abutalebi, סגן ראש צוות הנשיאות האיראנית לנושאי חוץ deputy chief of staff of the presidential office for political affairs אמר, 'עלינו לנצל התפתחות זו'. 'האיחוד האירופאי איבד את אמונם של האירופאים, והמשברים הכלכליים בדרום אירופה, התקפות הטרור, והגעתם של הפליטים (המהגרים), הם סימנים של התמוטטות האיחוד האירופאי'. the EU had lost the trust of Europeans and that economic troubles in southern Europe, terror attacks, and refugee arrivals are signs of the collapse of the EU.
סגן מפקד משמרות המהפכה האיראניים הגנרל מסעוד ג'אזאירי Brigadier General Massoud Jazayeri אמר, 'כי הדרך היחידה עכשיו לפני האיחוד האירופאי להתקיים היא להכריז על עצמאותו מהבית הלבן'. The only way now for the European Union to survive is to state openly its independence from the White House.
המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי תוצאה דרמטית בלתי צפויה בסוף השבוע האחרון של הצבעת ה-BREXIT, היא סימנים ראשונים לפיהן מדינות ערב סבורות כי מוטב להן שלא להסתמך יותר צבאית במלחמתן נגד ISIS, לא על ארצות הברית ולא על אירופה.
הדעה המתגבשת ברוב הבירות הערביות עתה היא, כי הקואליציה המערבית נגד ISIS בראשות ארצות הברית וכמה מדינות מערב אירופאיות, קואליציה שפעלה עד כה גם כן חלקית  בלבד, תחלש. בריטניה שתהייה שקועה עכשיו במשברים אינסופיים, תצמצם או תוציא בכלל, בעיקר בגלל קשיים תקציביים את כוחותיה מזירות הלחימה נגד ISIS התיכון.
לאחר BREXIT, אין סיכוי שנאט"ו יתערב במלחמה נגד ISIS.

המקורות שלנו מדווחים, כי בעקבות הערכות אלה, נשמעו דיבורים בכמה בירות ערביות,  שאך לפני מספר ימים איש לא היה מעז לומר אותם בגלוי,  שיש להפסיק את החרם על נשיא סוריה בשאר אסד, ולשתף אתו פעולה בפעולות הצבאיות נגד ISIS.
במלים אחרות,  טענתו של אסד, מאז תחילת המלחמה בסוריה  בשנת 2011, שהוא נלחם במורדים הסוריים הוא נלחם בטרור המוסלמי הקיצוני, הוכחה כנכונה!
אם אכן דיבורים אלה יעברו מהשלב של רעיונות מופשטים למעשים, הרי אנו עומדים בעקבות BREXIT, בפני רעידת אדמה מדינית וצבאית במזרח התיכון. 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות