ISIS: הפלת המטוס הרוסי תגובה להתקפות חיה"א הרוסי בסוריה


(קרובי משפחה של הנספים במטוס בנמל התעופה של סנט.פטרבורג)
אל קעידה ISIS מחוז סיני פרסם ברשתות החברתיות, בשבת 31.10 אחה''צ,  הודעה בה הוא נוטל אחריות על הפלת מטוס הנוסעים הרוסי מעל חצי האי סיני. המטוס הרוסי הוא מדגם 'איירבס 321' של חברת תעופה רוסית קטנה בשם Kogalymavia. הוא המריא משארם-א-שייח' לסנט. פטרבורג ברוסיה. מקורות רוסיים מוסרים, כי בין 224 הנוסעים ואנשי הצוות היו 17 ילדים. כולם נהרגו.
בהודעה נאמר: 'לוחמי המדינה האיסלאמית הצליחו הבוקר (שבת) להפיל מטוס נוסעים רוסי מסוג A321 זאת אחרי שפגעו בו בשמי חצי האי סיני'. 'הפעולה הזו היא תגובה להתקפות של מטוסי חיל האוויר הרוסי שגרמו למותם של מאות מוסלמים בשטח סוריה, רבים מהם נשים וילדים'.
 'דעו לכם רוסים, ואלה שנמצאים אתכם בברית, שאין  לכם ביטחון באדמות המוסלמים ולא במרחב האווירי שלהם'. 'הרצח היומיומי של עשרות חפים מפשע בסוריה באמצעות ההפצצות של המטוסים שלכם יביא עליכם אסונות'. 'כמו שאתם הורגים, ככה אתם תיהרגו בעזרת אללה'.

המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה דיווחו עוד בשבת בבוקר עם התקבל הידיעות הראשונות על התרסקות המטוס, כי המטוס הופל בטיל על-ידי לוחמי ארגון 'אנסאר אל מקדיס-אל קעידה ISIS שלוחת סיני'.
קבלת האחריות של ISIS על הפלת המטוס, דבר שמוסקבה וקהיר מנסות להכחיש על ידי שורה של הודעות סותרות בדבר הסיבות להתרסקות המטוס, יוצרת מצב חדש במלחמה נגד ISIS, במזרח התיכון, מצב אשר תהייה לו גם השלכות על מעמדה הביטחוני של ישראל.
עכשיו נשיא רוסיה ולדימיר פוטין יצטרך להחליט באם הוא מרחיב את המלחמה נגד ISIS בסוריה ובעיראק.

(הודעת נטילת האחריות של אל קעידה ISIS)
בשבת 31.10, מיד עם הגיע הידיעות הראשונות על התרסקות המטוס דיווחו המקורות שלנו את הדברים הבאים: 

מטוס נוסעים רוסי ועליו 224 נופשים+אנשי צוות, שבילו חופשה בשארם-א-שייח', הופל בטיל, או במטען של חומר נפץ שהוטמן בו,  מעל מרכז סיני, בשבת בבוקר 31.10.
תחילה שררו סתירות ובלבול בידיעות לגבי גורלו של המטוס.
ידיעות ראשונות מסרו, כי נותק  באורח פתאומי הקשר עם המטוס כאשר טס בגובה של 30,000 רגל מעל מרכז סיני.
אחר כך נמסר, כי הקשר חודש והכי מטוס ממשיך בדרכו לטורקיה. 
זמן קצר לאחר מכן מסרו מקורות תעופה רוסיים, כי המטוס נעלם מעל המרחב האווירי של קפריסין ולא סיני.
לבסוף בשעה 9:45 הודיע לשכת ראש ממשלת מצרים, כי המטוס נפל מעל מרכז סיני, וכי צוותי הצלה מצריים נמצאים בדרך למקום בו המטוס התרסק. 
המטוס הרוסי הוא מדגם 'איירבס 321' של חברת תעופה רוסית קטנה בשם Kogalymavia. המטוס המריא משארם-א-שייח' לסנט. פטרבורג ברוסיה. מקורות רוסיים מוסרים, כי בין 212 הנוסעים היו 17 ילדים. 
תיקדבקה: עצם העובדה, כי רשויות התעופה הרוסיות  המשיכו לדווח כי המטוס נעלם מעל קפריסין ולא מעל מרכז סיני, מעידה יותר מכל דבר אחר, כי הרוסים עושים מאמץ נואש לומר כי המטוס לא נפל או הופל מעל מרכז סיני, שם נמצאים הבסיסים העיקריים של 'ארגון אנסאר בית אל מקדיס', הנושא עתה את השם 'אל קעידה ISIS מחוז סיני'. 
הניסיון הרוסי שלא להודות, כי קיימת אפשרות ש-ISIS הצליח להפיל במרכז סיני מטוס נוסעים רוסי בתגובה  למעורבות הצבאית הרוסית בסוריה, ולהתקפות חיל האוויר הרוסי על בסיסי ועמדות ארגון הטרור בסוריה-שקופה ואיננה מעוררת אמון.
גם הניסיון המצרי לפרסם פרטים כאילו המטוס חווה קשיים טכניים מיד עם המראתו ולמעשה ביקש רשות לנחות, היא ניסיון שקוף להסיר ממצרים את האחראיות מדוע עד היום לא הצליח הצבא המצרי להתגבר על כוחות אל קעידה ISIS בחצי האי סיני, בייחוד באזור בו המטוס הרוסי התרסק.
אם אכן  המטוס הרוסי הופל בטיל מעל סיני, החלה מוסקבה לשלם את המחיר של מעורבותה הצבאית בסוריה.
כרגיל אצל ISIS התגובה באה במקום ובדרך לא צפויה, כאשר הוא מוצא את הנקודה החלשה 'הבטן הרכה' אצל האויב.
שברי המטוס נמצאו ליד ביר אל-חסאנה במרכז סיני. ביר אל חסאנה מרוחק בסך הכול של 20 ק''מ בקו אווירי מג'בל אל חאלל Jabal al Halal שהוא האזור ההררי של מרכז סיני, ​בו נמצאים בסיסי ארגון 'אנסאר בית אל מקדיס' שנשבע אמונים לאל קעידה ISIS.
המקורות הצבאיים וללוחמת טרור של תיקדבקה דיווחו בחודשים האחרונים, כי לאזור ג'בל אל חאלל הגיעו קצינים עיראקיים בכירים, שהיו פעם בצבאו של סאדם חוסיין, המשרתים ב-ISIS, כדי לארגן את מלחמת ארגון הטרור בצבא המצרי. כן דיווחנו, כי טילי נ''מ מתקדמים הגיעו לסיני ולרצועת עזה מלוב. 
מטוסי חיל האוויר הישראלי כבר אינם טסים בגבהים נמוכים מעל אזורים אלה, בגלל המידע על הימצאותם של טילי נ''מ מתקדמים כאלה בידי גורמי טרור.  
המקורות שלנו מציינים עוד, כי ארגון 'אנסאר בית אלמקדיס-אל קעידה ISIS סיני', ידוע גם ביכולות המודיעין הגבוהות שלו. מאחר וחלק גדול מלוחמיו הם בדואים הבאים מתוך שבטי הבדואים בסיני, אין כמעט תנועה בחצי האי-צבאית או אזרחית- הנעלמת מעיניהם ומידיעתם.
הצבא והמודיעין המצריים, וגם האלמנטים האמריקנים המשרתים בכוח הרב הבינלאומי בסיני ה-MFO, להם יש בסיס גדול ליד שארם-א-שייח', מודעים לכך, כי ארגון הטרור מקיים 24/7 תצפיות על המתרחש בעיירת הנופש המצרית, וכי יש להם מודיעים informers בין עובדי בית המלון, המסעדות ושירותי הנופש השונים, כולל שדה התעופה המקומי.  לגורמי טרור אלה לא היה שום קושי להטמין במטוס מטען חומר נפץ עם מנגנון השהיייה- של זמן או גובה
עד עתה נמנע ISIS מלפגוע במטרה כלשהי באזור. אולם הפעם לאחר שהתקבלה אצל ארגון הטרור  החלטה להגיב על המעורבות הצבאית הרוסית בסוריה, לא היה לו כל קושי להשיג מידע מתי בדיוק המטוס הרוסי ימריא משארם-א-שייח', יטוס צפונה לאורך קו החוף המערבי של מפרץ עקבה עד לדאהב, ומשם יפנה מערבה לכיוון מרכז סיני, בדרכו לים התיכון.
כל מה שהיה על ISIS לעשות הוא להציב למטוס מארב טילי נ''מ באחד מבסיסיו בגבל אל-חאלל  הנמצאים בגובה של 876 מטר- 2,865 רגל.   

 

 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות