ISIS זורע בהלה עולמית. עכשיו מאיים על ניו-יורק


כאשר מחירו האנושי של כל פיגוע לא מסוכל מרקיע שחקים ומסתכם במאות הרוגים ומספר כפול של פצועים, משארם א-שייח דרך ביירות ופריס, לא יימצאו הרבה שירותי ביטחון שייקחו את הסיכון ויפסיקו לקרקע טיסות, לחסום צירי תנועה, לפשוט על כנסיות ולרוקן שווקים מיושביהם באמצע היום לכשתתקבל קריאת השווא הבאה על הטמנת פצצה, זיהוי אדם חשוד או איתור תיק יד נטוש.
גם סרט ווידאו מספיק!
זה  לא מקרה שסדרות התראות השווא של השעות האחרונות כללו את רוב מכלולי התחבורה האפשריים: מטוסים בדרכם מארה"ב לצרפת, תחנת רכבת תחתית בבריטניה, שדה תעופה בקופנהגן, כביש ראשי בבלגיה, ועכשיו גם כיכר טיימס בניו יורק. יש יד מכוונת מאחורי התראות השווא, בודקת, בוחנת וצופה.
בהנחה זהירה שדי ביחס של פיגוע אחד לכל 500 התראות שווא, כדי לשמר את אפקט הפחד פעיל ויעיל וכדי למנוע ממקבלי ההחלטות בגופי הביטחון העולמיים להתעלם מהן, כיצד תתמודד האוכלוסייה האזרחית העולמית עם מבול ההתראות השווא שימשיך עתה לנחות  על מערכי התחבורה, הבריאות, הכלכלה, החינוך וישבש לחלוטין את החיים, בייחוד במערב?
אין ספק כי ISIS  הצליח בכך יותר מאשר אלקעידה. אפילו אירועי 9/11 לפני 14 שנה בניו יורק ובוושינגטון, לא הטילו על העולם פחד ובהלה, אם לא להשתמש במילה פאניקה, כפי ש-ISIS מצליח להטיל היום.
במילים אחרות: ISIS הוא הרבה יותר מסוכן, מתוחכם, מאל קעידה. זה לא סתם שמנהיג אל קעידה איימן זוהייארי החליט בווידיאו שפרסם ב-16.10, להודיע ששני ארגוני הטרור הגדולים בעולם משתפים עתה פעולה.
וידיאו חדש  של ISIS שפורסם, ביום ה' 19.11 לפנות בוקר, מאיים עכשיו בהתקפת מתאבדים במרכז ניו יורק. הווידיאו מראה את כיכר טיימס Times Square, כאשר פצצה מונחת שם, ומחבל מתאבד הפותח את רוכסן מעילו מציג חגורת נפץ. משטרת ניו יורק מסרה  כי היא מודעת לווידיאו והציבה תגבורות של היחידה המיוחדות שלה לטרור כאמצעי זהירות.  גיוס והזרמת כוחות ננקטים עתה בהתאם להודעות האיומים של ISIS, החל מהמזרח התיכון, דרך אירופה, ועכשיו גם ארצות הברית.
הבעיה המרכזית העומדת עתה לפני הצמרות הפוליטיות, הביטחוניות, והמודיעיניות , בעיקר  במערב וברוסיה, היא להשיג מודיעין על ISIS, שהוא ארגון שכמעט איננו ניתן לחדירה. ואירועי שארם א-שייח ופריס מצביעים על העיקרון הבסיסי, כי כאשר אין מודיעין אי אפשר לנהל מלחמה.    
הפשיטה שערכו ביום רביעי 18.11 לוחמי ה- BRI  הצרפתיים, כוח התערבות מיוחד בעל יכולות לחימה במרחבים אורבניים, על דירה בבניין מגורים בשכונת סאן-דני Saint-Denis שמצפון למרכז העיר פריס,  פרבר בו מתגוררים ועובדים צפון אפריקנים רבים, הניב בתום שבע שעות רצופות את מעצרם של 6 חשודים בביצוע ותכנון פיגועי ה- 13 בנובמבר בפריס, את מותה של מחבלת חגורה בחגורת נפץ וככל הנראה את מי שמוגדר בתור ה'מוח' מאחורי הלילה בו 138 בני אדם נטבחו ועוד מאות נפצעו בסדרת פיגועי טרור מחרידה.
מומחים פורנזיים מהמעבדה לזיהוי פלילי של משטרת צרפת הצליחו לזהות בעזרת דגימות DNA  את עבדל חמיד אבו עוד Abdel hamid  Abaao ud אזרח צרפתי, מוסלמי שנולד בבלגיה, נלחם בשורות ISIS בסוריה וחזר לארצו כדי להרוג את אזרחיה.
מקורות המודיעין של תיקדבקה מוסרים כי את המידע המדויק על מקום ושעת ההתכנסות של כל מי שהיה נוכח בדירה אליה פרצו השוטרים הצרפתיים ובה השתתפה גם המחבלת שכבר לבשה את אפוד הנפץ  בדרכה לצאת לפיגוע תופת נוסף – מסר לא אחר מאשר המודיעין המרוקאי direction de la Surveillance du Territoire-DST המרושת היטב ברבעים הערבים מוסלמים של פריס, מכיר את הדמויות הבולטות בהם ומצויד ברשת רחבה ומקיפה של מודיעים ומלשינים, משתפי פעולה וסייענים.
משטרת צרפת וכן ארגוני הביון שלה, מגששים באפלה אל מול גל פיגועי הטרור השוטף את בירתה, הנמצאים בחוסר אונים מוחלט אל מול אוכלוסייה ערבית בת מיליוני מוסלמים ולוקים בדומה לכל ארגוני הביון המערביים, בחוסר מידע בסיסי קיבלו הנחייה חד משמעית ולא אהודה מנשיא הרפובליקה פרנסואה הולנד François Hollande לשתף פעולה דווקא עם שירותי המודיעין של מרוקו, מהלך ששינה את התמונה, הטה בינתיים את הכף ואפשר למשטרת צרפת לשים יד על שישה מחבלים חיים ולהניב מהם מודיעין איכותי מאוד, שככל הנראה יתבטא בפשיטות לא מעטות  נוספות.
אולם על השמחה הרגעית של המשטרה הצרפתית בהצליחה ללכוד חלק קטן מתשתית המפגעים ולפגוע בעוד שניים- בעוד עשרה מפגעים לפחות מסתובבים בחופשי, לא מאותרים ולא מזוהים – מרחפת מציאות חדשה שכפה ארגון הטרור 'המדינה האסלאמית' על העולם שאינו מוסלמי. הוא הצליח היכן שכל קודמיו כשלו: לשבש את שגרת החיים העולמית, ולזרוע בהלה ופאניקה.
ארגון טרור אסלאמי קיצוני, חמוש וממומן, המונה בפועל רק כמה אלפי פעילי טרור הפרוסים בסוריה, עיראק, אירופה וארה"ב, הנהנה ממטריית אהדה אסלאמית רחבה וסייענות מידי מאות מיליוני מוסלמים, חדור מוטיבציה ונחוש להשליט את ערכיו הדתיים בעולם המערבי והמוסלמי – מהלך אימים, במלחמת דת שהמערב והמזרח כאחד עדיין מסרבים להודות בה, למרות שהוכרזה על ידו בפה מלא.
כדי לחדד את המסרים שלו ולהתאימם לתזמון המדוייק שישפיע באופן מיטבי על 'אפקט הפחד פרסם ISIS ביום רביעי 18.11 בשעות הערב בערוצי הרשתות החברתיות המזוהים עמו את תמונת הפצצה שלדבריו הייתה זו שהוחדרה למטוס הרוסי שהופל בסיני. המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מוסרים, כי לא מן הנמנע שפרסום תמונת הפצצה המאולתרת, המורכבת מ'פחית שתייה, פיוז ומרעום' נועד אך ורק כדי להטעות את שירותי הביטחון השונים החוקרים את האירוע. בתמונות נוספות שכלל הארגון בהודעתו האחרונה נראים דרכונים רוסיים של נוסעים שהיו בטיסה ונמצאו פזורים בזירת ההתרסקות.
במילים אחרות, ISIS ללא רק פוצץ את המטוס, אנשיו הם שהגיעו ראשונים לשברים שלו, עוד לפני המצרים והרוסים, ואספו את הדרכונים.

 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות