הרוצח מלאס ואגס החזיק ב-42 רובים. מהם 23 היו אתו בחדרו בבית המלון. השתמש בכדורים שחדרו שריון של רכב משטרתי

סטיבן פאדוק Stepheen Paddock בן ה-64, שביצע את התקפת הירי בלאס ואגס, החזיק ברשותו 42 רובים ואקדחים. 23 מהם היו אתו במלון בעת שביצע את הירי בו נהרגו 59 איש ו-515 נפצעו. כך מסר ביום ג' 3.10, השריף טוד פאסולו  Todd R. Fasulo, מפקד המשטרה במקום. 19 רובים התגלו בחיפוש שנערך בביתו בעיירה  מסקוויט Mesquite שבאריזונה הנמצאת כ-130 ק"מ מזרחית ללאס ואגס. בחדר בבית המלון נמצאו גם מחסניות המותאמות לירי מהיר Multiple loaded high-capacity magazines, דבר המאפשר לכדורים לחדור לרכב משטרתי משוריין.
לפי דברי אחיו אריק פאדוק Eric Paddock המתגורר באורלנדו פלורידה, האיש היה מהמר כפייתי  שנהג להמר בסכומים גדולים.
קודם לכן דיווחנו:
אלמוני בן 64 שהתגורר בכפר נידח של פנסיונרים בנאבדה שבארצות הברית ביצע, ביום שני 2.10 לפנות בוקר, את רצח ההמוני הגדול ביותר בהיסטוריה של ארצות הברית.
סטיבן פאדוק Stepheen Paddock, הגיע ביום חמישי 28 בספטמבר אל בית המלון 'מאנדליי ביי' Mandalay Bay שבאזור בתי המלון של לאס ואגס, ושכר שם חדר, ולפי כמה סימנים שני חדרים,  בקומה ה-32 של המלון.
בסוף השבוע האחרון נערך באזור המלון  פסטיבל מסיבת מוסיקת קאנטרי Route 91 Harvest Festival. סטיבן פאדוק המתין בסבלנות עד אשר הושמע השיר האחרון בפסטיבל שבישר על נעילתו ואז פתח באש, על 22,000 איש שהצטופפו באזור. ברשותו היו עשרה רובים ומאגר של תחמושת. היורה אפילו לא טרח לפתוח את החלונות שדרכם ירה. הוא פשוט ירה דרך הזכוכית במשך 20 דקות תמימות. מהאש נרצחו לפחות 50 מבאי הפסטיבל, ולמעלה מ-400 נפצעו. 
כוחות משטרה שפרצו למלון והגיעו לקומה ה-32 ממנה ירה, בחדר נמצאו שתי מצלמות באמצעותן עקב אחר השוטרים המגיעים. כאשר הבחין כי הם נמצאים ליד הדלת ירה בעצמו והתאבד.
סטיבן פאדוק התגורר בבית צנוע בן שני חדרי שנה בעיירה  מסקוויט Mesquite שבאריזונה הנמצאת כ-130 ק"מ מזרחית ללאס ואגס. כל הניסיונות למצוא מישהו שמכיר אותו או יודע על פרטים במקום הזה העלו עד עכשיו חרס. גם בדיקות שנערכו במקומות אחרים בארצות הברית לא העלו דבר. מדובר באלמוני שאיש, מלבד משפחתו הקרובה, איננו מכיר אותו.  אפילו אחיו אריק פאדוק Eric Paddock המתגורר באורלנדו פלורידה נראה שהוא חסר מילים.
ברוב אירועי הירי בארצות הברית לאחר זמן לא רב מתחילים להיוודע הפרטים הראשונים. באירועי טרור יש תמיד קצה חוט מהיכן להתחיל את החקירה. באסונות טבע קיים מיד מידע על המתרחש, הפעם ארצות הברית משותקת מגודל האסון והטרגדיה.
לאיש אין מושג למה האיש הזה פעל ככה, וכיצד הצליח לבצע את הטבח ההמוני הגדול ביותר שבוצע אי פעם בארצות הברית.
המקור היחיד שידע למסור פרטים על האיש ועל מניעיו למעשה הייתה סוכנות הידיעות של במדינה האיסלמית ISIS. סוכנות 'אמאק' טוענת כי סטיבן פאדוק הוא חייל של המדינה האיסלמית, וכי לאחר שהתאסלם לפני כמה חודשים, הוא החליט לנקום בארצות הברית על מלחמתה ב-ISIS.    

Print Friendly, PDF & Email

12 תגובות עבור “הרוצח מלאס ואגס החזיק ב-42 רובים. מהם 23 היו אתו בחדרו בבית המלון. השתמש בכדורים שחדרו שריון של רכב משטרתי

 • אוק 2, 2017 @ 20:03 at 20:03
  Permalink

  מדוע בכותרת מופיעה שהוא חייל של דעא"ש שהתאסלם, אם אין לזה הוכחות בינתיים חוץ מהודעה (די צפויה) של דעא"ש בנושא? ברור שיש כאן סימני שאלה רבים אבל אין צורך לצאת בהכרזות בומבסטיות על חשבון אמינות.

 • אוק 2, 2017 @ 20:53 at 20:53
  Permalink

  אם לא יודעים עליו מאום ואי אפשר להציל מידע אודותיו מאף אחד איך יודעים ש "החליט לנקום"?!

 • אוק 2, 2017 @ 22:24 at 22:24
  Permalink

  אי אפשר לפתוח חלון בקאזינו
  לידיעת המערכת

 • אוק 3, 2017 @ 1:21 at 1:21
  Permalink

  נראה ש ISIS החליטו לתפוס טרמפ על הפיגוע ולהלחיץ עוד יותר את האמריקאים. אבל אין שום הגיון בזה. רק בורא עולם יודע

 • אוק 3, 2017 @ 8:53 at 8:53
  Permalink

  "מחסניות המותאמות לירי מהיר Multiple loaded high-capacity magazines, דבר המאפשר לכדורים לחדור לרכב משטרתי משוריין.": חבל שאין לך מושג בכלי נשק. בסה"כ זה תיאור (של אזרח או איש משטרה) של מחסניות רגילות של נשק אוטומטי (רוס"ר וכדומה).
  לא קשור ליכולת החדירה של הקליעים.

  • אוק 6, 2017 @ 2:00 at 2:00
   Permalink

   אכן כן, אין קשר בין המחסנית ל סוג החימוש. פשוט עשיתם קופי פסט של משפט נחות מ ווינט

 • אוק 3, 2017 @ 12:39 at 12:39
  Permalink

  אשרי המאמין. זה כל כך ברור שזה פרובוקציה של יריבי טראמפ ושל מתנגדי מדיניות הנשק האישי לכל דורש. כבר היינו בסיפורים כאלה:

  http://rotter.net/forum/gil/6591.shtml

 • אוק 3, 2017 @ 16:42 at 16:42
  Permalink

  מדוע אתם מדווחים שטויות? העיירה נמצאת 87 מייל צפון מזרחית ללאס ווגס. הרוצח לא היה לי בקהילה של פנסיונרים, אלא בשכונה רגילה. Multiple Loaded High Capacity Magazines הם מחסניות שמוצמדות אחת לשניה כדי לאפשר טעינה מהירה. אין לזה כל קשר לקליעים חודרי שריון. ולא הוזכר בחדשות בארה"ב שום דבר בעניין זה. מעבר לכך רובי סער רגלים אינם יכולים לירות כדורים חודרי שריון משום שכגורים אלה הם בקליבר גדול מעל 7.62 מ"מ ולכן הם מותאמים לירי רק ע"י רובי צלפים מסוימים או מקלעים כבדים – אלה וגם אלה לא נמצאו ברשותו של הרוצח. בנוסף לכך, אף מכונית משטרה לא נפגעה מהירי ואין אפילו עדות אחת שהרוצח ירה לעבר מכוניות משטרה, רק לעבר הקהל. הרוצח לא יכל לפתוח את החלונות, מדום שהחלונות במלון מנדליי ביי לא ניתנים לפתיחה. הרוצח גם לא ירה מבעד לזכויות של החלונות, אלא שבר את הזכוכיות בטרם הירי עם פטיש ואח"כ החל בירי. הערה אחרונה: רשויות החוק ובכללם הFBI כבר הודיעו שההודעה של ISIS זה רק ניסיון לרכב על גבו של הרוצח. אין עד עתה דום עדות או הוכחה לכך שהרוצח האסלם והצטרף לISIS, אז מדוע אתם ממשיכים לנגן על זה ועוד להדגיש את זה באותיות בולטות? אם אתם רוצים להיות אתר חדשות מימן תדווח בצורה מבחינה ותפסיקו להמציא סנסציות והודעות כוזבות חסרות כל שחר ובסיס.

  • אוק 5, 2017 @ 13:13 at 13:13
   Permalink

   אמן לכול מה שאמרת. וזה אכן אופייני למרבית רשתות התקשורת בישראל הכתובות והאלקטרוניות למעט גיא בכור. אוספים אינפורמציה בלי לבדוק עד הסוף כדי להיות ראשונים לפרסם ולעולם לא מתנצלים אם מסתבר שיש אי דיוקים רבים באינפורמציה.

  • אוק 6, 2017 @ 2:05 at 2:05
   Permalink

   כמעט כל מה שכתבת נכון.
   יש קליעי ח״ש בקוטר 5.56ממ
   כל קליע גם אם אינו ח״ש של רובה סער חודר בקלות פח של רכב ויותר מכך בהרבה

 • אוק 7, 2017 @ 6:10 at 6:10
  Permalink

  מופתע מאתר דבקה בדרך כלל מספק מידע מודיעיני מדויק מה מונע ממכם לפרסם מה באמת קרה בוגאס?

 • אוק 7, 2017 @ 6:25 at 6:25
  Permalink

  הפתעה תיק דבקה לא מפרסם מה באמת קרה בווגס למה?

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות