ISIS מכריז מלחמה על הדולר באמצעות דינרים של זהב. מה הסיכויים?

באמצעות סרט בן 54 דקות, שהופץ השבוע באינטרנט, המבוים ומופק בצורה כה מעולה, עד כי כל חברת יחסי ציבור אמריקנית בשדרות מדיסון Madison Ave. בניו יורק הייתה רואה בו הישג מקצועי נכבד, הכריז ארגון הטרור ISIS מלחמה על הדולר והקפיטאליזם האמריקנים.
זו פעם ראשונה בהיסטוריה שארגון טרור מכריז מלחמה פיננסית נגד ארה"ב.
הסרט טוען, כי הדולר היא חתיכת נייר מודפסת שאין לה כל ערך ממשי, וכאשר אנשים מגלים זאת זו הסיבה העיקרית מדוע הוא נמצא כל הזמן בירידה בשנים האחרונות. טענה זו מלווה בטבלאות ודיאגראמות מפורטות, וכמובן בהאשמה, כי היהודים הם שעומדים מאחורי מצג השווא, בו מוצג הדולר האמריקני כמטבע החזק בעולם.
ISIS קורא לנטישת הדולר ולחזרה למערכת הכספים של הח'ליפויות המוסלמיות, ובמסגרת זו הוא מציע ארבע חלופות לדולר:
1. מטבע דינר מזהב 21 קאראט שמשקלה 4.25 גרם,  21-carat one dinar coin.   השווי של מטבע כזו לפי משקל  הזהב שבו הוא היום 139 דולר.
2. מטבעות מכסף טהור הנקראות 'דירהם'  silver dirhams, שהיא מטבע הנהוגה כבר היום בשורה של מדינות מוסלמיות, כמו מרוקו, איחוד נסיכויות הנפט הערביות UAE, ובחלקים של לוב שם ISIS מתחזק, כשהוא הולך ומרחיב את שליטתו בשדות ומתקני הנפט.
3.  שני סוגים של מטבעות נחושת המכונות 'פולוס' copper coins, known as 'fulus’, אותן לפי הסרט מיעד ISIS לביצוע עסקות קטנות ותשלומים שוטפים.
4. ארגון הטרור מכריז, כי הוא יהיה מוכן לקבל תשלומים גם באמצעות תכשיטי זהב, או לשלם בתכשיטי זהב תמורת הסחורות שהוא קונה.
לכל מי שחושב כי מדובר בשיטה עתיקה של תשלומים, כפי ש-ISIS מציג, צריך להזכיר כי רק לפני שנתיים ב-2013, בוצעו עסקאות הנפט בין איראן והודו על בסיס תשלומים בזהב ובתכשיטי זהב כדרך לעקוף את אמברגו הנפט המערבי על איראן.
בסרט מוצגים בפירוט דרכי ההטבעה של דינרי הזהב, ודירהם הכסף, המבוצעים במטבעה שבמוסול בצפון עיראק.      
זה לא מפתיע כי הסרט התקבל במערב כקוריוז, שלוו בכותרות לעגניות, שאמרו: אם ISIS הכריז מלחמה על הדולר, והוא משלם רק בזהב או בכסף, מדוע הוא ממשיך לקנות נשק, ולשלם משכורות ללוחמיו ולמשפחות שלהם בדולרים אמריקנים?
אולם המומחים של תיקדבקה ל-ISIS, וללוחמת טרור, אומרים כי צריך להתייחס ביתר רצינות לכוונותיו הפיננסיות-טרוריסטיות של  ארגון הטרור בגלל ארבע הסיבות הבאות:
א. ISIS איננו ארגון טרור רגיל-קלאסי. הוא ארגון הבונה ברצינות מדינת ח'ליפות מוסלמית.
ב. האסטרטגיה העיקרית של הארגון היא ללוות מעשי טרור בכיבוש שטחים בהם קיימים אוצרות טבע, כמו נפט, זהב, כסף, מתכות יקרות.
דוגמאות לכך ישנן עכשיו רבות, בלוב,עיראק, סוריה, חצי האי סיני-שם ISIS מנסה להשתלט על מכרות האורניום. האסטרטגייה הזו של ISIS בולטת במיוחד בימים אלה באפגניסטן. שם ארגון הטרור השתלט על שטחים בהם נמצאים בעיקר מתכות יקרות. ישנם חלקים באפגניסטן שם ISIS, הדיח כבר את הטאליבן מהשלטון.
ג. ל-ISIS, יש שליטה הולכת וגוברת בשווקי הנשק והנפט השחורים בייחוד במזרת התיכון, אפריקה, וחלקים של אירופה. אם ISIS יתחיל להשתמש בדינרי הזהב שלו לתשלום בשווקים אלה, אין שום סיבה שסוחרי הנשק והנפט לא יסכימו לקבל תשלומים במטבעות הזהב  של ISIS, בדיוק כפי שהם משתמשים כיום יותר ויותר בביטקוין Bitcoin, שהוא מטבע דיגטלי וירטואלי המנוהל על ידי מערכת מבוססת קוד פתוח. מדובר בכסף עובר לסוחר שמאחוריו לא עומדים אף מדינה, חברה או בנק.  
ד. כמו לאל קעידה בשנות ה-90, וגם לאחר מכן, ל-ISIS יש תומכים רבים חשאיים בין עשירי המפרץ. מספיק כי 100 דמויות כאלה, התורמות בדרך קבע ל-ISIS, יתחילו להשתמש במטבעות של ארגון הטרור ברשת הכספים המוסלמית העולמית 'חלאווה' halawa, בה עוברים מידי יום מיליארדים, ללא מעורבות בנקאית כלשהי, וכבר המטבעות החדשים של ISIS, יתחילו לקבל משקל וערך בשווקים הפיננסים הבינלאומיים.
ISIS לא פרסם את הסרט שלו כעוד פעלול במערכת התעמולה שהוא מנהל, ולא מדובר בקוריוז.  
הוא מתכוון למה שנאמר ומוצג בסרט ברצינות, וכך גם ארצות הברית וגורמי הלוחמה בטרור המערביים צריכים להתייחס אליו.
טרור פיננסי הוא לא פחות מסוכן ופוגעני מפעולות טרור קלאסיות, אליהן הורגלנו עד כה.
 
 
 

Print Friendly, PDF & Email