ISIS תקף בטילים את שדה התעופה הצבאי של אל עריש בעת ביקור של שרי ההגנה והפנים המצריים. היו נפגעים בין מלוויהם. מסוק נפגע ונהרס

העימות בין צבא מצרים ו-ISIS בצפון סיני הגיע, ביום ג' 19.12 אחה"צ,  לשיא חדש כאשר אנשי המדינה האיסלמית הפגיזו בטילים את שדה התעופה הצבאי של אל עריש הנמצא בצפון סיני, בעת שעל המסלולים שלו צעדו שר ההגנה המצרי סידקי סובחי Sedki Sobhy, ושר הפנים המצרי מאג'די עבדאל-גאפאר Magdy Abdel-Ghaffar. שני השרים המצריים הגיעו לאל עריש כדי לבדוק מקרוב את מצב הביטחון בצפון סיני, לאחר ההתקפה הרצחנית של ISIS בחודש שעבר (24.11), על המסגד בכפר אל ראדואה al-Rawda mosque, בו נרצחו למעלה מ-310 מתפללים, ביניהם ילדים רבים.
זו פעם ראשונה ש-ISIS מצליח לתקוף אישית שרים בממשלת מצרים ולאיים על חייהם.  אף אחד משני השרים לא נפגע.
אולם מקורות בצפון סיני מוסרים, כי מספר אנשי ביטחון מצריים שליוו את השרים המצריים נהרגו ונפצעו. כמו כן נפצעו כמה מאנשי חיל האוויר המצריים המשרתים בבסיס. המקורות גם מוסרים, כי כמה כלי טייס שחנו על המסלולים נפגעו, ולפחות מסוק אחד נהרס כליל.  עדיין אין מידע באם המסוק הצבאי המצרי שנהרס הוא  המסוק שהביא את השרים המצריים לבסיס.
דובר צבאי מצרי פרסם הודעה בה נאמר: 'שדה התעופה באל עריש היה מטרה להפגזה ארטילרית שגרמה למותו של קצין צבא אחד לפציעתם של שניים נוספים ולפגיעה במסוק שנפגע חלקית'.  Al-Arish airport was targeted today in an artillery barrage that led to the death of an army officer and injury of two others and partially damaged a helicopter.
מקורות צבאיים מצריים אחרים דיווחו, כי על הבסיס נורה טיל אחד, וכי כוחות מצריים שיתקו את מקורות האש של ISIS.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה: בעוד שהמצרים מתמצאים למזער את האפקט של ההתקפה, אי אפשר להתעלם מהעובדה שבידי ISIS, היה מידע מודיעני מוקדם על  שעת בואם של שני השרים הממונים על הביטחון ועל המלחמה נגד ISIS במצרים לאל-עריש. נראה כי יש ל-ISIS מודיע בתוך שדה התעופה או במבנים מסביבו.
למרות שאפשר להניח כי סידורי הביטחון מסביב לשני השרים המצריים היו הדוקים ביותר, הצליחו אנשי ISIS, לבצע ירי אל תוך נמל התעופה מגבעות החול הסובבות אותו.
נשיא מצרים פאתח אל-סיסי הטיל, בחודש שעבר, על הצבא המצרי לחסל את כוחות ISIS בחצי האי סיני תוך שלושה חודשים.
שר ההגנה המצרי סדיקי סובחי  ושר הפנים המצרי מאג'די עבדאל-גאפאר שבאו ביום ג' לסייר באזור ולראות כיצד הצבא וכוחות הביטחון המצריים מתקדמים ביישום הפקודה שקיבלו מצאו את עצמם תחת התקפה של ISIS.
ביום ד' 20.12, כאשר שני השרים חזרו לקהיר הם נפגשו עם נשיא מצרים פאתח אל-סיסי. בפגישה גם נכחו הרמטכ"ל המצרי וכל ראשי זרועות המודיעין המצריים.
אפשר וצריך להניח, כי הדברים שנשמעו בפגישה זו על מצב המלחמה נגד ISIS בצפון סיני לא היו אופטימיים ביותר.

Print Friendly, PDF & Email

5 תגובות עבור “ISIS תקף בטילים את שדה התעופה הצבאי של אל עריש בעת ביקור של שרי ההגנה והפנים המצריים. היו נפגעים בין מלוויהם. מסוק נפגע ונהרס

 • דצמ 20, 2017 @ 19:33 at 19:33
  Permalink

  אני מציע למצרים להחזיר את חצי האי סיני לישראל ואז ISIS כבר לא יציק להם.

 • דצמ 20, 2017 @ 19:55 at 19:55
  Permalink

  זה העונש של מצריים על ירושלים. מה איכפת להם מה עיר הבירה יש ישראל? אולי ישראל תגיד שקהיר איננה הבירה?

 • דצמ 20, 2017 @ 22:49 at 22:49
  Permalink

  אני מקווה בשבילם שהרמטכ"ל פוטר. וגם שר הביטחון שלא נותן שום ביטחון.

 • דצמ 21, 2017 @ 6:27 at 6:27
  Permalink

  חשוב לי להגיב שיש טעות איומה שחוזקה של מדינה תלויה בככוח צבאי אבל זה רק מקרי ולא נכון שזה ההצלה אלא בגלל כוח הרבה מאד אנשים במדינות של הרבה מליונים יוצא כמו הצלחה כמו שפינטזו אבל הכוח היחיד של כל אומה זה רק השלום ששוררת באומה שהאנשים לא שונאים סתם אחד השני ואז כשיש שלום באומה מזה יש כוח ויכולת רק לפי השלום.

  ועכשיו , אומה גדולה כמצרים וכו' יכולה להרשות לעצמה שנאה בהם כי איך שהוא יש עם רב אבל אנחנו במדינת ישראל אוי יהא לה ואבוי יקרה אם לא נשכיל להבין שההשתלחות ושנאה שזה כמו לחם ומתוק מגלידה זה מאד מסוכן למדינה יותר מאטום כי זה לא רק ביזוי המבוזה אלא כליית כל יכולת נוספת של המבזה. תארו לכם שני אחים שרבים אחד עם השני באכזריות ופתאום מתנפלים עליהם אויב חזק ממש פתאום. מה כבר יוכלו .

 • דצמ 21, 2017 @ 13:39 at 13:39
  Permalink

  rpg ממדרון אחורי זה סוג של בדיחה לא מוצלחת

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות