אבו מאזן, הראיון, והאמת על דבריו

הראיון של ערוץ 2 עם יו''ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, בו אמר כביכול כי הוא מוותר על זכות השיבה, ומוכן כביכול למו''מ מדיני, אורגן ובושל על ידי שני ישראליים: חיים רמון, ואחמד טיבי. שניהם קבעו מה ישאל בראיון, ואפשר וצריך להניח כי הם שיעצו לאבו מאזן מה לומר ומה לא לומר, כדי שהנושא הפלסטיני יעלה במערכת הבחירות הישראליות.
אבל הייתה עוד סיבה לתכנון שלהם. חיים רמון השתמש בו מיד לדחיפתם של אהוד אולמרט וציפי ליבני למרכז הבמה הפוליטית ממנה הם נדחפו כמי שאינם יודעים להחליט באם לרוץ לבחירות, או לא.  אחמד טיבי התנה עם אנשי ערוץ 2, כי בשלב כלשהו של הצילומים הוא יופיע בתמונות שישודרו, כדי שציבור הבוחרים הערבי-ישראלי יראה מי קובע את העניינים בלשכת אבו מאזן.
בעוד הפוליטיקאים והתקשורת הישראלית מתווכחים על ראיון בחירות מלאכותי, שאין לו כל ערך מדיני ומעשי, מוסרים המקורות של תיקדבקה, כי אבו מאזן רותח על ערוץ 2, על חיים רמון, ועל אחמד טיבי. אבו מאזן טוען כי מתוך ראיון של שעה שודרו רק 7 דקות, בהם נשמעו הדברים 'הלא חשובים' שאמר ואילו 'הדברים החשובים' באמת לא שודרו. במילים אחרות, אנחנו לא נדע אף פעם איזה דברים באמת אמר אבו מאזן, ואיזה דברים נאמר לו להגיד. אלה הם פניהם של הפוליטיקה והתקשורת הישראלית בנובמבר 2012.  
 

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *