אבו מאזן משתלח בשגריר ארה"ב בישראל פרידמן: 'יא כלב' ו'מתנחל'. האשים את החמאס בהתנקשות ברוה"מ וראש המודיעין הפלסטיני

 ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן הטיל בנאום שנשא, ביום ב' 19.3, בישיבת ההנהגה הפלסטינית ברמאללה, את החמאס באחריות להתנקשות בחייהם של ראש ממשלת פלסטין  ראמי חמדאללה וראש המודיעין הכללי מאג'ד פרג'.
המקורות המודיעיניים של תיקדבקה דיווחו על כך ב-17.3.
אבו מאזן הכריז על נקיטת סנקציות חדשות נגד רצועת עזה. לדבריו אם ניסיון ההתנקשות בחמדאללה ופארג' היה מצליח היו הפלסטינים עומדים לפני מלחמת אזרחים.
חלק גדול מנאומו הקדיש אבו מאזן להתקפה חריפה על ממשל נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, ועל שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן.
אבו מאזן טען, כי 'ארה"ב נותנת לגיטימציה להתנחלויות.'  לדבריו, בראש המובילים מדיניות אמריקנית זו עומד שגריר ארה"ב בישראל דייוויד פרידמן.  כאן השתלח ראש הרשות הפלסטינית בשגריר כשהוא אומר: 'יא בן כלב, הם בונים על האדמות שלהם? הוא ומשפחתו הם מתנחלים'.
שגריר ארצות הברית בישראל דיוויד פרידמן הגיב לדברים האלה של אבו מאזן ואמר: 'שלושה יהודים נרצחו בדם קר והתגובה מהרשות הפלסטינית הייתה דממה. אבו מאזן בחר להגיב והוא קרא לי 'בן כלב' – אנטישמיות או שיח פוליטי? לא בשבילי לשפוט זאת.'
גם ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לדברי אבו מאזן ואמר: 'ההשתלחות של אבו מאזן בשגריר פרידמן אומרת הכל.'  'בפעם ראשונה מזה עשרות שנים שהממשל האמריקני הפסיק לפנק את מנהיגי הפלסטינים והוא אומר להם: עד כאן. ההלם מן האמת גורם להם לאבד את העשתונות.'

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות