אובמה: בהסכם עם איראן מנענו מרוץ חימוש גרעיני במזרח התיכון. איראן יכלה לייצר בין 8 ל-10 פצצות גרעיניות

בהודעה מיוחדת לאומה האמריקנית, כשלצידו עומד סגנו ג'ו ביידן, אמר הנשיא באראק אובמה, ביום ג' 14.7, כי ההסכם ההיסטורי שהושג עם איראן, מנע מרוץ חימוש גרעיני במזרח התיכון.
תיקדבקה: זה היה הנימוק המוזר בדבריו של הנשיא, משום שכולם במזרח התיכון יודעים מה שאובמה מתעלם ממנו, כי בגלל מדיניותו הגרעינית כלפי איראן, המזרח התיכון נמצא כבר בעיצומו של מרוץ גרעיני.
אובמה השווה את השגת ההסכם עם איראן להישגים של הנשיא קנדי אשר הביא להסכמים להגבלת הנשק הגרעיני עם רוסיה בתקופה של השלטון הקומוניסטי.  אובמה מנה שורה של הישגים שלדעתו הושגו בהסכם, כאשר בראשם ביטול הסכנה שאיראן תייצר בין 8 ל-10 פצצות גרעיניות באם הייתה משתמשת בכמות האורניום המעושר הנמצאות בידיה. עכשיו איראן הסכימה לוותר, לדברי הנשיא, על 98 אחוז מכמות זו.
הנשיא קרא לבתי הנבחרים האמריקנים לקיים דיונים נוקבים על תוכן ההסכם, אבל לאשר אותו. הוא הזהיר את בתי הנבחרים, כי אם לא יאשרו את ההסכם, הוא יטיל ווטו על החלטתם. ​
אובמה דחה את הצעותיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו-מבלי להזכיר את שמו-לפתור את בעיית הגרעין האיראני על ידי הגברת לחץ הסנקציות על איראן. הנשיא אמר כי יותר סנקציות היו  דוחפות את איראן מהר יותר לייצר נשק גרעיני.
בדבריו התחייב הנשיא להמשיך לדאוג לביטחונן של ישראל ומדינות המפרץ.  
 

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *