אובמה: הסכם הגרעין עם איראן פתח את הדלת בפני הסדר פוליטי בסוריה

לאחר שבגיליון האחרון של השבועון דבקה-נט-וויקלי DNW מס' 673, הובאו ונחשפו הפרטים המלאים של הצעד הבא של ממשל אובמה לאחר הסכם הגרעין עם איראן, והוא מהלך אמריקני-רוסי-איראני להציל את משטר בשאר אסד בדמשק, הודה הנשיא אובמה בקיומו של מהלך כזה  בפגישה עם עיתונאים אמריקנים.
הנשיא אמר: 'כי נפתח סדק בחלון (בעקבות ההסכם הגרעיני) אשר מאפשר השגת פתרון פוליטי בסוריה'. The window has opened a crack for us to get a political resolution in Syria. 'אני חושב' הוסיף אובמה, 'שדבר זה יתאפשר בחלקו לאחר שרוסיה ואיראן הכירו בכך כי ההתפתחויות (בשטח) אינן טובות עבור אסד'. Both Russia and Iran, I think, recognize that the trend lines are not good for Assad.
אובמה המשיך: 'אף אחד משני הפטרונים האלה (רוסיה ואיראן) אינו רגיש במיוחד לאסון האנושי אשר אסד גרם בשנים האחרונות, אבל  הם מודאגים מהאפשרות הממשית של התמוטטות המדינה הסורית'. Neither of those patrons are particularly sentimental; they don’t seem concerned about the humanitarian disaster that’s been wrought by Assad and this conflict over the last several years, but they are concerned about the potential collapse of the Syrian state.
'פירושה של התפתחות זו, אני חושב' הוסיף אובמה, שקיים סיכוי לדיונים יותר רציניים על הנושא, מאשר היו בעבר'. And that means, I think, the prospect of more serious discussions than we’ve had in the past.
תיקדבקה: דברי הנשיא הם מהלך עקלקל להביא לפני דעת הקהל האמריקנית את העובדה כי בחודש האחרון מתנהל כבר מו''מ חשאי קדחתני, בין ארצות הברית, רוסיה, איראן, וסעודיה, להציל את שלטונו של נשיא סוריה בשאר אסד, וכי למעשה נפתח יותר 'מסדק בחלון' כפי שאובמה מגדיר זאת, למו''מ בין וושינגטון, מוסקבה, וטהרן, על השארתו של בשאר  אסד בשלטון בדמשק.  

 

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *