אובמה יישא את נאומו הביטחוני האחרון כנשיא: יגן על מדיניותו במלחמה בטרור

נשיא ארה''ב היוצא באראק אובמה Barack Obama יישא ביום שלישי 6.12 בבסיס חיל האוויר מק דיל MacDill שבפלורידה, את נאומו האחרון כנשיא ארצות הברית בנושאי ביטחון לאומי. הוא צפוי להגן על מדיניות הלוחמה בטרור של הממשל בראשותו.
בשיחה מוקדמת עם עיתונאים אמר בן רודס  Ben Rhodes, יועץ בכיר לביטחון לאומי בבית הלבן, כי תפיסת העולם הביטחונית של אובמה תרמה לשיתוף הפעולה עם צבאות ידידותיים, לבניית קואליציה חזקה שנלחמה ב- ISIS מבלי להגדיל את החשיפה של הצבא האמריקני לסיכונים קרקעיים ולחיסולם של כמה מראשי הטרור הבין לאומיים. זאת בד בבד עם התנגדות נחרצת לעינויי נחקרים בעיקר אלו המוכרים כ- waterboarding  (הדמיית הטבעה של שבויים).
בעת שאובמה יישא את דבריו בפלורידה, ינאם הנשיא הנבחר דונלד טראמפ Donald Trump בפורט ברג Fort Bragg  בצפון קרוליינה, העיר בה שוכן מטה 'פיקוד המבצעים המיוחדים'  Special Operations Command של הצבא האמריקני.
טראמפ ממשיך בסדרת נאומי התודות שהוא מקיים ברחבי בארה"ב וטרם יצא ביום שלישי 6.12 את ניו יורק הוא נפגש עם רקס טילרסון Rex Tillerson נשיא חברת Exxon, ששמו עלה בין המועמדים לתפקיד מזכיר המדינה, ועם לורה אינגרהאם Laura Ingraham המועמדת להיות דוברת הבית הלבן. 

 

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *