איפול ומסתורין מסביב למכונית שהתפוצצה-אולי באמצעות פיצוץ מבוקר, ליד הבית הלבן

איפול מלא הוטל בכל אמצעי התקשורת האמריקנים על מה  שאירע במוצאי שבת 7.6, ליד המדשאה הדרומית של הבית הלבן, כאשר באזור נשמעה התפוצצות עזה. הידיעה נעלמה מכל אמצעי התקשורת כאילו המדובר באירוע שלא התרחש. זו תופעה מוזרה במדינה בה כל תנועה בבית הלבן מדווחת מיד בכל כלי התקשורת.
כבר בדיווחים הראשונים דיווחנו, כי מתמונות ראשונות של עדי ראייה נראית אש גדולה ועמוד עשן שחור מיתמרים מעל או סביבות המדשאה הדרומית. תמונות כאלה אופייניות להתפוצצות של מתקן כלשהו או מכונית.
עתה מתברר כי המדובר היה במכונית שנחשדה כמכונית תופת, או במכונית תופת של ממש שהוצבה ליד הבית הלבן.
דובר השירות החשאי האמריקני הסכים לומר רק כי כלב גישוש איתר את המכונית החשודה, בקונסטיטיושיין אווניו 1600 block of Constitution Avenue, במרחק קטן מהבית הלבן. הדובר לא אמר מה נמצא במכונית. הדובר גם סירב לומר האם המכונית התפוצצה בעצמה? האם  בוצע בה פיצוץ מבוקר כן או לא? ולמי שייכת המכונית החשודה?
הנשיא אובמה שטס בשבת לסאלמה שבאלבאמה Selma Alabama, הגיע לשדה התעופה בוושינגטון שעה באיחור כשהוא ומשפחתו מוסעים מהבית הלבן למטוס הנשיאותי בשיירת מכוניות משוריינות.
אין ספק כי המדובר בצעדי ביטחון מיוחדים שננקטו על ידי השירות החשאי. בדרך כלל הנשיא ממריא לנמל התעופה מהבית הלבן במסוקו הנשיאותי Marine One, the presidential helicopter. דובר השירות החשאי סירב לומר מהן הסיבות לצעדי ביטחון מיוחדים אלה.  

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *