אירמה: כ-21 מיליון תושבי מדינת פלורידה נצטווו להיות מוכנים להתפנות מבתיהם והמדינה. מומחים: אנשים אף פעם לא התנסו לעמוד בסופה בעלת עוצמה כזו

הסופה אירמה Hurricane Irma חזרה והתחזקה ביום ו' בלילה ובשבת 9.9  לדרגה הגבוהה ביותר-דרגה 5, כשהיא מביאה אתה רוחות בעוצמה של 260 ק"מ בשעה.  בשבת הסופה נמצאת בקובה, ומומחים מטראולוגים מעריכים כי היא תגיע במשך יום א' 10.9 לחוף המערבי של דרום ומרכז פלורידה ותכה באזורים פלורידה קייס, נייאפלס, פורט מאיירס וטמפה Florida Keys, Naples, Fort Myers, and Tampa.
החזאים ומומחים להוריקנים אומרים, כי כמעט שלא קיימת אפשרות שהסופה תשנה לפתע את מסלולה ולא תפגע בפלורידה, אם כי בעת שתגיע לארה"ב היא יכולה להיחלש לסופה בדרגה 4.
כל 1.6 מיליון התושבים באזורים אלה נצטווו להתפנות מבתים ומהאזורים האלה. למעלה מ-20 מיליון תושבי מדינת פלורידה קבלו הוראה להיות מכונים להתפנות מבתיהם ומהמדינה, מאחר ולפני המומחים אנשים החיים היום עדיין לא התנסו אף פעם לעמוד בפני סופה בעלת עוצמה כזו.  
המומחים מעריכים כי הסופה יכולה להגיע גם לחופיה המזרחיים של פלורידה ואז תפגענה הערים מאיימי, פורט לאודארדייל, מערב פאם ביץ', מלבורן, דייטונה ביץ', וג'קסונוויל, Miami, Fort Lauderdale, West Palm Beach, Melbourne, Daytona Beach and Jacksonville.
מצב הכן מפני הסופה הוכרז גם במדינת ג'ורגייה.
הנשיא דולנד טראמפ הורה להעמיד שורה של אניות מלחמה של הצי שינועו בשולי הסופה אירמה כשהן ערוכים להטיס מיד עם החלשה בסופה צוותי חילוץ לאזורים שיוכו. סיפוני האניות יהפכו למרכזי קליטה לנפגעים שהמסוקים יביאו אתם בחזרה. בין האניות שהועמדו בכוננות: נושאת המטוסים לינקולן   USS Abraham Lincoln, אניית הנחיתה הענקית איוו ג'ימה USS Iwo Jima assault ship, ואניית הנחיתה ניו יורק USS New York.

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *