אפשרות שבוצע ירי לעבר 3 רכבות בפילדלפיה, כאשר 8 נוסעים נהרגו בהתהפכות רכבת מוושינגטון לניו יורק

חוקרים מטעם NTSB, הגוף הלאומי האמריקני לביטחון בתחבורה, פנו בשבת 16.5 לבולשת הפדראלית האמריקנית ה-FBI, להצטרף לחקירת תאונת הרכבת של חברת Amtrak, ביום ה', שעה שהרכבת מוושינגטון לניו יורק ירדה מהפסים. בתאונה נהרגו 8 נוסעים וכ-260 נפצעו.
תחילה נמסר, כי התאונה התרחשה כאשר הרכבת הגיעה לסיבוב במסילה כשהיא נוסעת במהירות של 170 ק"מ לשעה-כפול מהמהירות המותרת. עתה הועלה חשד, כי כמה רגעים לפני התאונה בוצע זריקת חפץ גדול, או אפילו ירי לעבר הרכבת, אירוע שהסיח את דעתו של נהג הקטר. נהג הקטר טוען שהוא איננו זוכר דבר ממה שהתרחש  בעת התאונה.
החקירה של NTSB העלתה, כי חפצים כלשהם שטיבם איננו ברור עדיין פגעו בחלון הקדמי של הקטר, ובחלונות הקרון מס' 3 ברכבת. במשך יום ו', התקבלו דיווחים נוספים על פגיעה  של 'חפצים בלתי מזוהים' או של ירי בשתי רכבות נוספות שנעו באותו אזור. רכבת אחת אפילו נאלצה להפסיק את נסיעתה בגלל הפגיעה בה. כל המקרים האלה התרחשו באזור צפון פילדלפיה Philadelphia, הנחשב לאחד האזורים האלימים והעניים ביותר  במזרח ארה"ב.
תיקדבקה: קו הרכבת מתחנת 'יוניון סטשיין' Union Station בוושינגטון, הנמצאת מול גבעת הקפיטול, אל תחנת פנסילבניה בלב אזור מנהטן בניו-יורק Pennsylvania Station-Penn, העובר דך פילדלפיה, הוא קו מרכזי בו נוסעים רבים מאנשי הממשל האמריקני, קציני צבא ומודיעין, ואנשי מוסדות כלכלה ופיננסים אמריקניים, הבאים לבירה האמריקנית לצורך עיסוקיהם. כמו כן נוסעים בקו זה רבים מחברי הקונגרס והסנט האמריקנים. אם אכן בוצע ירי על רכבת בקו הזה מדובר על התפתחות חמורה בביטחון הפנים בארצות הברית.    

 

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *