ארה"ב: מטוסי תדלוק של ישראל תדלקו מטוסי קרב ירדניים בתרגיל אווירי

מקורות צבאיים אמריקנים אמרו, ביום ג' 3.11, כי  מטוסי תדלוק של חיל האוויר הישראלי  תדלקו מטוסי קרב ירדניים מעל האוקיינוס האטלנטי בתרגיל אווירי אמריקני, שנערך בחודש יולי.
בתרגיל שנשא את השם 'הדגל האדום' Red Flag, השתתפו לצד מטוסי חיל האוויר הישראלי גם מטוסי קרב ממדינות ערביות אחרות. הדובר סירב לומר באיזה מדינות מדובר.
הדובר האמריקני דיבר בעילום שם לאחר ששר הביטחון הישראלי משה (בוגי) יעלון אמר ביום ג' בהרצאה שנשא, כי טייסים ישראליים וטייסים ממדינות ערב השתתפו ביחד בתמרון צבאי אווירי אמריקני.
יעלון אמר זאת לאחר שציין, כי חיל האוויר הישראלי עזר לאתר את מקום התרסקותו של מטוס הנוסעים הרוסי בחצי האי סיני.  יעלון הציג בדבריו תמונה, כי שיתוף הפעולה בין חיל האוויר הישראלי וחיילות האוויר של מדינות ערביות המתנגדות לנשיא סוריה בשאר אסד, איראן וחיזבאללה, איננה יותר תופעה יוצאת דופן.
פקידים ירדניים סירבו להגיב על דברי יעלון. פקידים מצריים אמרו, כי לא ידוע להם דבר על מטוסי תצפית ישראליים שנכנסו למרחב האווירי של חצי האי סיני לעזור בחיפושים אחר המטוס הרוסי. 'שום מטוס תצפית ישראלי לא נכנס לסיני', אמר דובר מצרי.  

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *