בית המשפט העליון: המדינה לא יכולה להחזיק גופות של מחבלים לצרכי מו"מ. רוה"מ ושרת המשפטים: נחוקק חוק חדש שיאפשר זאת

שוב התנגשות בין הרשות השופטת והרשות המחוקקת.
בג"ץ קבע, ביום ה' 14.12, כי המדינה חייבת להשיב גופות מחבלים. בפסק הדין שניתן על ידי השופטים יורם דנציגר וג'ורג' קרא, מול דעת מיעוט של השופט ניל הנדל, קיבל בג"ץ עתירות של בני משפחות מחבלים שגופותיהם הוחזקו בידי המדינה וקבע כי החזקתן נעשית בלא סמכות. השופטים נתנו למדינה שישה חודשים לנסח חוק חדש ואם לא תעשה זאת היא תיאלץ להשיב את הגופות למשפחות.
בתגובה, הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו, כי יכנס ביום ראשון את הקבינט  לישיבה ביחד עם היועץ המשפטי לממשלה לדיון שיתמקד במציאת פתרונות מעשיים וחוקיים להמשך הפעלת הלחץ על החמאס. 'מדובר בהחלטה בעייתית מאוד של בג"ץ. אסור לתת לחמאס מתנות חינם', אמר נתניהו. גם שרת המשפטים איילת שקד אמרה,  כי בשבוע הבא תפיץ תיקון לחוק המאבק בטרור שיאפשר החזקת גופות מחבלים לצורכי משא ומתן.

Print Friendly, PDF & Email

2 תגובות עבור “בית המשפט העליון: המדינה לא יכולה להחזיק גופות של מחבלים לצרכי מו"מ. רוה"מ ושרת המשפטים: נחוקק חוק חדש שיאפשר זאת

 • דצמ 14, 2017 @ 23:03 at 23:03
  Permalink

  לבג"צ חשובות יותר גופות המחבלים מאשר גופות חיילי צה"ל. איזה עיוות שכלי ואתי !

  Reply
 • דצמ 16, 2017 @ 11:30 at 11:30
  Permalink

  אני מכבד את האחר (המוסלמי) אבל נדמה לי שהבג"ץ ירד מהפסים אין דין מידה שווה איזה בית משפט בעולם יקבל החלטה בניגוד לצדק הסביר??? אם חבורת הרוצחים מעזה מרשה לעצמם להחזיק גופות חיילים יהודים ולסחור בהם תמורת מחבלים רוצחי ילדים נשים וזקנים מדוע אותו בג"ץ שהוא חלק מבשרינו מחליט ההפך…איפה נישמע דבר כזה האם הפכנו או חלקינו היהודים הפכנו לבני שטן??לדעתי ראש הממשלה צריך לפרק את הגוף המיותר הזה של אוכלי חינם שרוצים ומבקשים את רעת ישראל!!!אין להם מקום בהוויה היהודית ובטח לא קבלו מנדט מהעם לקבוע מדניות ממשלה!!!! שכל מטרתם היא לחסל את מדינת היהודים!!!

  Reply

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *