בנאומו בפני עצרת האו"ם הנשיא טראמפ קרא לכל אומות העולם לבודד את איראן. קבע: כי מעתה כל המדינות תצטרכנה לממן את הוצאות הביטחון  שלהן

בנאומו, ביום ג' 25.9 בפני מליאת עצרת האו"ם, תקף נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, במילים חריפות מאוד את מנהיגי איראן, והאשים אותם 'בגניבת מיליארדים מאוצר המדינה והזרמתן לכיסיהם הפרטים למימון התפשטות ותוקפנות במזרח התיכון. טראמפ אמר, כי מנהיגי איראן זורעים תוהו ובוהו ברחבי המזרח התיכון ומעבר לו. ארצות הברית לא יכולה להרשות לתומך העיקרי של הטרור בעולם לאיים בהרס ישראל ובו בזמן להשיג את הנשק המסוכן ביותר בעולם-הנשק הגרעיני.
בסיום דבריו על איראן קרא הנשיא טראמפ לכל אומות העולם לבודד את איראן.
חלק גדול מנאומו הקדיש הנשיא טראמפ למדינות הנפט החברות בארגון אופ"ק-ארגון מדיניות המפיקות ומייצאות נפט. טראמפ האשים את מדינות אופ"ק, כי הן עושקות את שאר מדינות העולם בכך שהן קובעות מחירי נפט גבוהים, כדי להגדיל את הכנסותיהן על חשבון מדינות אחרות. טראמפ הדגיש כי מצב זה עומד בפני סיומו מאחר וארצות הברית נערכת כבר עשיו לייצא למדינות אחרות , נפט, פחם נקי וגז, לאחר שהפכה זה מכבר למדינה שמפיקה את הכמויות הגדולות ביותר בעולם של אוצרות טבע אלה.
הנשיא טראמפ גם קבע, כי עברה התקופה בה ארצות הברית מימנה את תקציבי הביטחון והצבא של מדינות רבות, מבלי שאלה תרמו או נתנו לארצות הברית דבר. מעתה כל מדינה, אמר טראמפ, חייבת לממן בעצמה את תקציביה הצבאיים.  

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *