בפעם הראשונה לא נאמר בהחלטות הפסגה הערבית לאיזה גבולות על ישראל לסגת

המקורות של תיקדבקה: הסעיף בנושא הפלסטיני, שהוקרא עם סיום וועידת הפסגה של מנהיגי ארצות ערב, ביום ד' 29.3.17 בירדן, איננו חלק מההחלטות שהתקבלו בפסגה.
הוועידה לא דנה בנושא הפלסטיני.
מזכיר הליגה הערבית אחמד עבול-ריית  Ahmed Aboul-Gheit הוא שהחליט כי הסעיף הפלסטיני הקורא לסיבוב חדש בשיחות השלום בין ישראל לפלסטינים, המבוסס על פתרון שתי המדינות, יוזמת השלום הערבית (הסעודית) מ-2002 ונכונותה של ישראל לסגת מהשטחים הכבושים, ולדון בבעיית הפליטים הפלסטינים, יוקרא כחלק מההסכמות עליהן הגיעו השליטים הערביים בפסגה.
המקורות שלנו מדווחים, כי  אחמד עבול-ריית, מונה על ידי נשיא מצרים להיות המרכז של המגעים האמריקנים-הערביים-הישראליים, בקרב המדינות הערביות.  זו הסיבה מדוע בסעיף שהוקרא, והוכתב על ידו, תוך התייעצות עם השליח האמריקני לוועידה ג'ייסון גרינבלט. מדובר בפעם הראשונה בנכונותה של ישראל לסגת מהאדמות הערביות הכבושות if Israel quit from occupied Arab land, מבלי שיהיה אזכור לקווי 1949, או 1967- דבר המעיד על התקדמות גדולה מאוד במו"מ.
גם העובדה כי ראש הממשלה בנימין נתניהו מכנס ביום ה' 30.3 את הקבינט ביטחוני, כדי למסור פרטים על התקדמות השיחות עם ממשל טראמפ, ועל הפתרון שהושג בין ארה"ב וישראל על הקמת ישוב חדש למפוני עמונה, היא סימן כי יש התקדמות בשיחות בנושא ההתנחלויות, וארה"ב וישראל מתקרבות להסכמה על  הנושא הזה.

Print Friendly, PDF & Email

1 תגובות עבור “בפעם הראשונה לא נאמר בהחלטות הפסגה הערבית לאיזה גבולות על ישראל לסגת

  • מרץ 30, 2017 @ 15:31 at 15:31
    Permalink

    הבעיה היא לא ההבנות עם טראמפ שהוא יותר ימני אפילו מביבי הבעיה היא הערבים שלא יוותרו על ירושלים בקעת הירדן וצבא בלי וויתור שלהם על שלוש נקודות אלו ואפילו חלקי אין הסכם כי ישראל לא תוותר מצידה גם על זה אז בואו נתכונן לעוד 100שנים של מלחמה כמו שרפות אמר בזמנו וכל כך צדק

    Reply

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *