בפתיחת מפגש שלושת היועצים הלאומיים לביטחון בירושלים של ארה"ב, רוסיה וישראל, מציע נתניהו לפנות את כל הכוחות הזרים מסוריה. רוסיה מסכימה

בירושלים נפתח, ביום שלישי ה-25.6, המפגש הראשון שנערך אי פעם בישראל של שלושת היועצים לביטחון לאומי של ארצות הברית, רוסיה, וישראל.
ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו שפתח את המפגש הודה בדבריו לנשיאים טראמפ ופוטין על שאפשרו את קיום המפגש הזה. נתניהו הדגיש בדבריו, כי יש לפנות את כל הכוחות הזרים מסוריה כדרך להביא ליציבות בסוריה.  זהו שינוי דרמטי בעמדותיה של ישראל לגבי משטר הנשיא בשאר אסד.
נתניהו הדגיש בהמשך דבריו, כי ישראל פעלה מאות פעמים למנוע מאיראן להתבסס צבאית בסוריה. ולהעביר נשק לחיזבאללה ולייצר נגד ישראל חזית נוספת בגולן. 'נגיב בחריפות על כל תקיפה נגדנו', הדגיש נתניהו.
היועץ לביטחון לאומי של רוסיה ניקולאי פאטרושב אמר שהוא מקבל בברכה את דבריו של נתניהו על הצורך להוציא את כל הכוחות הזרים מסוריה, אולם צריך לדון בפרטים כיצד לבצע זאת.
היועץ לביטחון לאומי של ארצות הברית ג'ון בולטון אמר, כי איראן היא מקור של טרור ואלימות. הפרובקציות שלה נגד נכסים אמריקנים הם ביטוי לאיום שלה לפתח נשק גרעיני. לדבריו הנשיא טראמפ החליט על סנקציות נוספות, אך באותו זמן השאיר דלת פתוחה לחזור למשא ומתן

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות