גוברת המתיחות בין ארה"ב וטורקיה על רקע הטיהורים. ארה"ב: נאסרו רבים מהקשרים שלנו

שני בכירים אמריקנים, מפקד פיקוד מרכז גנרל ג'וזף ווטאל General Joseph Votel, the head of U.S. Central Command, וראש מערך המודיעין הלאומי האמריקני ג'יימס קלאפר Director of National Intelligence James Clapper אמרו, ביום שישי 29.7, כי הטיהורים שעורך נשיא טורקיה טאייפ ארדואן, פוגעים ביכולותיה המודיעיניות של ארצות הברית, ובמלחמה נגד ISIS.
שני הבכירים האמריקנים לא אמרו זאת במפורש, אולם מדבריהם עלתה הטענה כי ארדואן מטהר גורמים טורקיים שהיו קשורים בעבר עם האמריקנים.

הגנרל ווטאל אמר, כי 'זהו דבר שאנו ציריכים להיות מאוד מאוד מודאגים בגללו'  something to be very, very concerned about.
קלפר היה יותר ספציפי ואמר, 'כי רבים מהקשרים שלנו  טוהרו או נאסרו. 'אין שאלה שהדבר ייפגע בשיתוף הפעולה עם הטורקים'.Many of our interlocutors have been purged or arrested. There’s no question this is going to set back and make more difficult cooperation with the Turks.
נשיא טורקיה טאייפ  ארדואן ענה בדברים אלה בעקיפין, ביום שישי בהופעה באיסטנבול. מבלי להזכיר את ארצות הברית, או את דבריהם של הבכירים האמריקנים אמר, כי במקום לשבח את טורקיה על דיכוי ההפיכה, יש מדינות המעדיפות לעמוד לצידם של הקושרים.  Some countries which should be praising Turkey for putting down coup, but are instead standing by plotters

 

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *