גוף האלקטורים האמריקני ייבחר היום בנשיא ארצות הברית. לדונלד טראמפ יש 306 קולות

538 חברי גוף האלקטורים Electoral College  האמריקני יתכנסו, ביום ב' 19.12, כדי לבחור בנשיאה הבא של ארצות הברית. במשך 227 שנים שהגוף קיים ההצבעה נחשבה פורמאלית, ונקבעה לפי תוצאות הבחירות. אולם הפעם בכירים במפלגה הדמוקרטית ותומכים של הילארי קלינטון שהפסידה בבחירות עושים מאמצים גדולים לשנות את דעתם של חלק מהאלקטורים, כדי שיצביעו נגד טראמפ  ובעד קלינטון ובכך ישנו את התוצאות.
אלקטורים התומכים בטראמפ מדווחים, כי הם מוצפים באלפי אי-מיילים הדורשים מהם לשנות את הצבעתם. אלקטורים אחרים מסרו כי קיבלו איומיים על חייהם באם יצביעו בעד טראמפ.
מהמפלגה הרפובליקנית נמסר, כי ידוע להם רק על אלקטור אחד אשר שינה את דעתו ויצביע בעד קלינטון. לדברי ראשי המפלגה הם בטוחים כי הנשיא המיועד דולנד טראמפ יקבל 306 קולות בהצבעה, כאשר נחוצים לו רק 270 קולות כדי שייבחר לנשיא.
תומכיה של קלינטון, ובייחוד יושב ראש מטה הבחירות שלה ג'ון פודסטה John Podesta טוענים, כי לפני שתיערך הצבעה על האלקטורים לקבל תדרוך מסוכנויות המודיעין האמריקניות  כיצד הרוסים התערבו בבחירות והשפיעו על תוצאותיהן לטובתו של טראמפ. להערכתו במקרה כזה יחליטו לפחות 37 אלקטורים לשנות את הצבעתם ואז ייוצר תיקו בהצבעה בין טראמפ לקלינטון, דבר שימנע את בחירתו של טראמפ לנשיא.
הסיכוי כי התפתחות כזו באמת תתרחש היא קטנה ביותר מאחר ומנהל סוכנויות המודיעין האמריקניות הודיע כי לא תינתן סקירה כזו לאלקטורים עד אשר החקירה בנושא תסתיים בעוד כמה שבועות. 

 

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *