דובר הבית הלבן: ארה"ב איננה אחראית על ייצוב המצב הביטחוני בעיראק במלחמה נגד ISIS

דובר הבית הלבן ג'וש ארנסט Josh Earnest אמר, ביום ה' 28.5 בלילה, 'כי ארה"ב איננה עומדת לקחת על עצמה אחריות על ייצוב המצב הביטחוני בתוך עיראק'.
The United States is not going to be responsible for securing the security situation inside of Iraq. במילים אחרות, האחריות על המלחמה באל קעידה ISIS היא באחריותה של ממשלת עיראק.
הדובר הוסיף ואמר, כי 'האסטרטגיה שלנו, היא לתמוך בכוחות הביטחון העיראקים כדי שייעשו מה שאנחנו (האמריקנים) לא נעשה בשבילם'.  Our strategy is to support the Iraqi security forces in doing what we will not do for them.
כל מה שארה"ב מוכנה לעשות, אמר הדובר, 'הוא לתמוך בכוח אווירי של  הקואליציה (למלחמה ב-ISIS) כאשר הם לוקחים על עצמם את הקרב מול ISIS בארצם'. back them on the battlefield with coalition military air power as they take the fight to ISIL in their own country.
תיקדבקה: התבטאויות אלה של הממשל, כאשר הוא יודע, כי הממשלה העיראקית בבגדאד משותקת, וכי בשטח אין כוחות צבא עיראקים המסוגלים להלחם ב-ISIS, משאירה את המלחמה בידי מליציות שיעיות פרו-איראניות ומליציות סוניות, העוסקות יותר במלחמה ביניהן, מאשר במלחמה נגד ISIS.   

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *