'האקונומיסט' The Economist: הפור נפל. אי אפשר יותר לעצור את הפצצה הגרעינית האיראנית אפילו באמצעות פעולה צבאית

'האקונומיסט' The Economist, קובע בגיליונו השבוע, כי הפור נפל. אי אפשר יותר לעצור את הפצצה הגרעינית האיראנית אפילו באמצעות פעולה צבאית. 'האקונומיסט' מטיל ספק בכך באם ישראל תבצע אי פעם תקיפה צבאית של תוכנית הגרעין האיראנית.
בפרסמו מסקנות דומות מאוד לפרסומים בשלושת החודשים האחרונים של תיקדבקה, אומר 'האקונומיסט', כי לא משנה מי הוא נשיא איראן החדש, מאחר ומנהיג איראן האייטוללה עלי חמנאי לא יסטה מהנתיב של פיתוח נשק גרעיני. מאחר ובהסתכלו על מה שהתרחש לשליט לוב לשעבר קדאפי, למובראק, ולאסד בסוריה, חמנאי מאמין בכך כי נשק גרעיני היא הדרך היחידה למנוע מעורבות צבאית זרה באיראן.
'האקונומיסט' קובע, כי טהרן עברה מזמן כבר את 'הקו האדום' שקבע ראש הממשלה נתניהו בספטמבר 2012 באו''ם. לישראל בכלל, אומר 'האקונומיסט', יש היסטוריה של התעלמות מקווים אדומים שהיא קובעת.
גם הנשיא אובמה לא יפעל נגד הנשק הגרעיני האיראני, אומר 'האקונומיסט', לאחר שהנשיא קבע, כי כל פעולה צבאית שאיננה מסוגלת לדחות את בניית הנשק הגרעיני בחמש עד עשר שנים-איננה כדאית. לדעת 'האקונומיסט' על ארצות הברית וישראל, לתכנן עתה דרכים כיצד הן פעולות במזרח התיכון, בו יש לאיראן נשק גרעיני.
 

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *