האשמות של גורמים  פוליטיים וביון מערביים נגד נשיא ארצות הברית לשעבר דונלד טראמפ על הקשרים בינו ובין גורמים ממשלתיים רוסיים נחשפו ככוזבים

העיתונות האמריקנית, כולל 'הניו יורק טיימס' ו'הוושינגטון פוסט', מלאה בימים האחרונים במאמרים הקובעים, כי אחד הגורמים העיקריים שהביאו לשיתוק פוליטי של המערכת הפוליטית-מדינית אמריקנית במשך שנים-האשמות החוזרות ונשנות של הדמוקרטים כלפי הנשיא טראמפ כי הוא ניהל מערכת קשרים סודית עם גורמים ממשלתיים רוסיים, וכי מוסקבה עזרה לו להיבחר ב-2016 לנשיאות, התגלו כמזויפים ולא נכונים.  
שני העיתונים האמריקנים האלה עמדו בראש המערכה הזו נגד טראמפ.
הדברים האלה מתפרסמים לאחר שהתובע הכללי במשרד המשפטים האמריקני ( מקביל ליועץ המשפטי בישראל, )  והחוקר המיוחד שמונה לחקור האשמות אלה קבעו, כי לשני האנשים שמסרו לאמריקנים את החומר על קשריו של טראמפ עם הרוסים אין ולא היו הוכחות לדבריהם  וכי הם שיקרו לגבי אירועים שבהם טראמפ לטענתם השתתף.
המדובר בסוכן שירות החשאי הבריטי MI6 לשעבר כריסטופר סטיל Cristopher Steel, ואיש מחקר רוסי שעבר להתגורר במערב והציג את עצמו כמומחה לנושאי מודיעין רוסיים בשם איגור דאצ'אנקו Igor Y. Danchenko.
הדמוקרטים שהסתמכו בהתקפותיהם וחקירותיהם על טראמפ על מה שמוכנה 'התיק סטיל' Steele Dossier, הצליחו לשתק בעזרת מידע זה את רוב תקופת כהונתו של טראמפ.
טראמפ עצמו הגדיר בעבר האשמות אלה 'כמסע ההונאה הגדול ביותר בהיסטוריה'.

Print Friendly, PDF & Email