הבית הלבן: איננו יכולים לומר בביטחון כי קלינטון לא תואשם בפרשת האי-מיילים


בהתפתחות דרמטית במערכת הבחירות לנשיאות אמר, ביום ו' 29.1, דובר הבית הלבן ג'וש ארנסט Josh Earnest, כי 'הבית הלבן איננו יכול לומר בביטחון כי קלינטון לא תואשם' (בפרשת האי-מיילים). White House can’t say with certainty that Hillary Clinton won’t be indicted.
תיקדבקה: המדובר ברעידת אדמה פוליטית בארה"ב. רק השבוע הופיע הנשיא אובמה לצידה של הילארי קלינטון בג'סטה שאותתה על תמיכתו במועמדותה.
זמן קצר לפני כן אמרו מקורות מודיעין בכירים אמריקנים בוושינגטון, כי האי-מיילים שהתגלו במחשב ובשרת srever הפרטיים של הילארי קלינטון, 'אינם ניתנים לפרסום בשום תנאי שהוא, מאחר והם מזיקים ביותר לביטחונה הלאומי של ארצות הברית' too damaging to national security to release under any circumstances.
מקורות במשרד החוץ האמריקני שאישרו את הדברים אמרו בליל שבת, כי 22 אי-מיילים שנמצאו על השרת הפרטי של הילארי קלינטון סווגו כסודיים ביותר'.  The State Department says 22 emails on Hillary Clinton's private server are classified as top secret
קלינטון טוענת, כי  במשך כל תקופת כהונתה כשרת חוץ היא לא החזיקה אף פעם אי-מיילים רגישים, או סודיים מבחינה ביטחונית במחשב שלה.
כל הגילויים האלה באים שלושה ימים בלבד לפני הבחירות המקדימות במפלגה הדמוקרטית (וגם הרפובליקנית) לקביעת מועמדי המפלגה לנשיאות במדינה אייווה Iowa.   
נושאי משרות ממשלתיות בארצות הברית הנתפסים כאשר הם מחזיקים במחשבים הפרטיים שלה חומר מסווג כ'סודי' מועמדים לדין, כאשר הם נאלצים לפרוש מהחיים הציבוריים. 
כך היה עם ראש סוכנות הביון המרכזית ה-CIA ג'ון דויטש  John Mark Deutch, שנאלץ לפרוש ב-1996 מתפקידו לאחר שנחשף כי הוא לקח ממשרדו לביתו חומר סודי והשתמש בו במחשב הפרטי שלו. בשנה שעברה הועמד לדין על אותה עברה הגנרל דיוויד פטראוס David Howell Petraeus, שנאלץ להתפטר מתפקיד ראש ה-CIA ב-2012.

 

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *