הדמוקרטים מגבירים את המערכה למניעת כניסתו של דולנד טראמפ לבית הלבן

המפלגה הדמוקרטית ותומכיה של הילארי קלינטון הגבירו, ביום ו' 16.12, את מאמציהם להוכיח כי קלינטון נצחה במערכת הבחירות ולא דולנד טראמפ.
להלן ארבעת הצעדים העיקריים  שננקטו על ידיהם:

  • הסנטור  הבכיר הפורש הרי רייד, אמר כי צריך למנות את ראש ה-FBI, מייק קומיי, לתפקיד יושב ראש המפלגה הרפובליקנית, לאחר שההודעות שלו כמה ימים לפני הבחירות על פרשת האי-מיילים של הילארי קלינטון הביאו להפסדה ולניצחונו של דולנד טראמפ.
  • מספר אישים דמוקרטים ואנשי ציבור התומכים בקלינטון פנו  אל 538 האלקטורים הצריכים עדיין לבחור רשמות מי יהיה נשיא ארצות הברית הבא בקריאה להצביע נגד מינויו של טראמפ לנשיא מאחר והמודיעין הרוסי הטה את מערכת הבחירות לטובתו.  לטענתם ללא המעורבות הרוסית קלינטון הייתה מנצחת. 
    לפי תוצאות הבחירות ב-8 בנובמבר, 306 אלקטורים תומכים בבחירות טראמפ, 232 תומכים בבחירת קלינטון.  כדי להיבחר לתפקיד נשיא ארה"ב יש צורך בתמיכתם של 270 אלקטורים.
  • דובר הבית הלבן הפורש ג'וש ארנסט זרק, ביום ה' פצצה פוליטית, כאשר אמר כי טראמפ ידע לאורך מערכת הבחירות כי הרוסים מתערבים לטובתו. 'טראמפ ידע כי הרוסים עומדים מאחורי שורה של ניסיונות חדירה שנועדו להתערב במערכת הבחירות כשר הזמין אותם למצוא את האי-מיילים ( 33,000 אי-מיילים) שנעלמו'. ציטוט המקור:   
    Trump knew Russia was behind a series of hacks that interfered with the U.S. presidential election when he invited Russia to find Hillary Clinton’s missing emails. עוזרים בכירים של טראמפ הכחישו נמרצות ביום ו' דברים אלה.
  • ביום ו' התגברו הידיעות שבאו ממקורות מודיעין שלא הזדהו לפיהן נשיא רוסיה ולדמיר פוטין עצמו נתן את ההוראה למודיעין הרוסי להתערב בבחירות לטובתו של טראמפ. 

המקורות של תיקדבקה בוושינגטון מדווחים, כי מלבד הסערה הפוליטית המתרחשת עתה בוושינגטון ובתקשורת האמריקנית  סביב טענות אלו  אין סיכוי למערכה הדמוקרטית לשנות את תוצאות הבחירות. 
 

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *