ההפיכה הצבאית בטורקיה טרם דוכאה. לאן נעלמו 42 מטוסי קרב טורקיים?

לא בכדי ממשיכים ביום שני 18.7 מנהיגי טורקיה, נשיאה טאיפ ארדואן Tayyip Erdoğan וראש ממשלתה בינאלי יילדרים  Binali  Yıldırım, להפציר באזרחי המדינה להמשיך ולאייש את הכיכרות והשדרות בערים המרכזיות.
התמונה אותה מנסים מנהיגי המדינה לצייר כאילו ההפיכה הצבאית הסתיימה מס' שעות לאחר שהחלה איננה המציאות.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי לחיל האוויר הטורקי 'נעלמו' מהסד"כ האווירי 42 מסוקי קרב, על חימושם וצוותיהם וגם גורלם של זוג מטוסי ה F16 שירו על הפרלמנט וכמעט יירטו את מטוסו של ארדואן ביום ו' 15.7 – לא נודע.
על בסיס אינצ'ירליק Incirlik  (המאוכלס גם באלפי אנשי צבא אמריקניים ובני משפחותיהם) פשטו ביום שני 18.7 בשעות הצהריים, מאות שוטרים מלווים באנשי התובע הכללי.
למחנות מעצר ארעיים ממשיכים לזרום אלפי חיילים, אנשי שירותי הביטחון, ועובדי מדינה החשודים בשיתופי פעולה פאסיביים או אקטיביים עם מנהיגי המהפכה.
היכולת של הנשיא לדעת מי באמת לצדו ולמי היו יד ורגל בניסיון ההפיכה איננה גדולה ועל כן 'ניקוי האורוות' כולל כבר למעלה מ- 6,000 בני אדם עצורים.
מערכת המשפט הטורקית למעשה משותקת כמעט לחלוטין עקב פיטורי אלפי שופטים.
סימנים נוספים לחוסר היציבות במדינה הם התנקשות בסגן ראש אחת מהעיריות הסמוכות לאיסטנבול, וההוראה שנתן ארדואן, ביום ב', לחיל האוויר לדאוג לנוכחות קבועה של זוג מטוסי F16 במרחב האווירי שמעל אנקרה.

 

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *