ההתקפה המשולבת של מל"טי נפץ ואש ארטילרית על הבסיס האמריקני באל טאנף היא תגובה איראנית על התקפות האמריקניות על אבו קמאל בסוריה ואל קאים בעירא

לפחות חמישה מל"טי נפץ מתפוצצים, והפגזה ארטילרית מכמה כיוונים תקפו, ביום ד' בלילה 20.10, את הבסיס האמריקני באל טאנף al Tanf. לא היו נפגעים אמריקנים.
הבסיס נמצא בקודקוד משולש הגבולות ירדן-סוריה-עיראק, והוא חולש על הדרכים המרכזיות המובילות מעיראק לסוריה. עיקר תפקידו של הבסיס הוא למנוע מאיראן מלהפוך את האזור לגשר יבשתי להעברת נשק מאיראן לסוריה וללבנון.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי המלחמה באזור הזה לא פסקה אף פעם, וכי כמעט כל לילה מטוסים אמריקנים שהכוונו על ידי הבסיס, תקפו שיירות איראניות של נשק ולוחמים בערים אבו קמאל בסוריה ובאל-קאים במערב עיראק.
ההתקפה המשולבת על טל טאנף, היא ראשונה מסוגה, והיא נועדה לאותת לאמריקנים להפסיק לפגוע בזרימת הנשק והלוחמים האיראניים לסוריה.
סיבה נוספת להתקפה היא השימוש שחיל האוויר הישראלי עושה באחרונה באזור אל טאנף כאזור ממנו מטוסיו משגרים טילים לעבר אזור חומס ובייחוד לעבר בסיס התעופה הסורי-איראני-רוסי T-4 הנמצא ליד תדמור.  הסיבה העיקרית לכך: מאל טאנף עד לאזור חומס משתרע המדבר הסורי שהוא ריק מתושבים ותנועה, דבר המקל על הטילים הישראליים להגיע ולפגוע במטרותיהם.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות