הוועדה למינוי בכירים פסלה את מעומדות משה (צ'יקו) אדרי לתפקיד מפכ"ל המשטרה. השר ארדן: אינני מקבל את החלטת הוועדה. ימנה מ"מ למפכ"ל

הוועדה למינוי בכירים, בראשות השופט העליון ומבקר המדינה לשעבר אליעזר גולדברג פסלה, ביום חמישי 29.11 בלילה, את מעומדות משה (צ'יקו) אדרי לתפקיד מפכ"ל המשטרה. השר לביטחון הפנים גלעד ארדן אמר, כי אינו מקבל את החלטת הוועדה אבל ימלא אותה. בימים הקרובים  ימנה השר מ"מ למפכ"ל, במקום רב ניצב רוני אלשייך שסיים את תפקידו.
הלטת הוועדה המונה ארבעה חברים התקבלה בהכרעה של ראש הוועדה השופט גולדברג, שלפי התקנון במקרה של תיקו בין חברי הוועדה יש לקולו זכות הכרעה.
הסיבה העיקרית לדחיית המינוי הייתה פגישתו של משה (צ'יקו)  אדרי עם עו"ד פיני פישלר שמייצג את רפי רותם, שהתלונן בעבר על אדרי. הפגישה התקיימה שלושה ימים לפני הופעתו הראשונה של אדרי בפני הוועדה.
יו"ר הוועדה השופט גולדברג וחברת הוועדה פרופ' טליה איינהורן ציינו, כי גם אם יעדיפו את גרסת המועמד כי בפגישתם לא דיברו כלל עם רותם, הם רואים בעצם הפגישה עם עו"ד המייצג מתלונן נגדו, שעה שהוועדה מקיימת דיוניה 'כשל בהתנהגות ובשיקול הדעת שמגיע להתנהגות בלתי ראויה, ולא רק בגדר טעות כהגדרת המועמד.
לפני הוועדה הובא גם דו"ח של מבקר המדינה שמתח ביקורת קשה על התנהגותו של אדרי בעת שמילא את התפקיד של ראש ענף התנועה במשטרה.

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *